Найдорожчі обіцянки влади: хто на скільки наобіцяв?

Скільки коштують обіцянки українських топ-чиновників для держбюджету.

Українські політики щодня засипають своїх виборців обіцянками: частина обіцянок доволі загальні, наприклад, побороти корупцію, зупинити війну, реформувати певну сферу. Однак вартість виконання обіцянок топ-чиновників можна прорахувати.

Видання «Слово і Діло»  вирішило розібратися, хто як виконує обіцянки, і скільки вони коштують.

Найдорожчими, звичайно, є обіцянки щодо інфраструктурних проектів. Президент Володимир Зеленський кілька місяців тому пообіцяв побудувати в Україні близько 15 аеропортів: «У цілому за наступні роки нашої каденції, яка в нас є, не просто мета, а план побудувати близько 15 аеропортів».

Для прикладу, у державний бюджет на 2020 рік заклали близько 1 мільярда гривень на будівництво аеропорту в Дніпрі (новий термінал і злітно-посадкова смуга).

Арсен Аваков націлився на відкриття 15 вертолітних баз. «В Україні ми відкриємо центр обслуговування Airbus Helicopters, створимо додаткові робочі місця. Попередньо, ми плануємо, що у всій країні буде 15 баз, де будуть розміщені вертолітні групи. Ключова буде розташована в Ніжині, а також уздовж кордонів України», – пообіцяв глава МВС у жовтні 2018 року. Україні вже передали кілька вертольотів Super Puma, а про будівництво поки більше не згадували.

Влітає бюджету в копієчку будівництво і ремонт доріг. Згідно з програмою діяльності Кабінету міністрів прем’єр Олексій Гончарук та міністр інфраструктури Владислав Криклій повинні за п’ять років відремонтувати 24 тисячі кілометрів доріг державного значення. А в цьому році Зеленський обіцяв оновити 4 тисячі кілометрів доріг. З Дорожнього фонду на фінансування цих робіт планують виділити 31,5 мільярд гривень. Тобто можна приблизно прикинути, у скільки обійдеться ремонт 24 тисяч кілометрів.

Вартісну обіцянку давав Зеленський, хоч вона тільки на користь Україні: президент запевнив, що за п’ять років в інфраструктуру інвестують щонайменше 20 мільярдів доларів.