Наталія Корчак: Розроблення антикорупційних програм закладає механізми антикорупційної реформи

Про розроблення антикорупційних програм, запровадження механізмів е-декларування, держфінансування політичних партій, запобігання конфлікту інтересів та реалізацію інших функцій Національного агентства з питань запобігання корупції як превентивного органу йшлося на зустрічі Голови Національного агентства Наталії Корчак та члена Національного агентства Олександра Скопича з представниками Гаазької академії місцевого управління Маріанною Тірелсон та Ларсом Бурема в рамках їх ознайомчого візиту в Україну.

За словами Наталії Корчак, розроблення в цьому році антикорупційних програм органів влади є першим таким досвідом в Україні.

«Розроблення та реалізація антикорупційних програм органів влади, підготовлених на основі проведеної оцінки корупційних ризиків у діяльності органу, закладає певні механізми антикорупційної реформи. На сьогодні Національне агентство погодило вже 106 антикорупційних програм», — зазначила Голова Національного агентства.

Члени Національного агентства також поінформували про роботу Національного агентства у впровадженні доброчесності. Так, для підвищення рівня доброчесності, підзвітності та відкритості державних службовців Національне агентство стало одним з ініціаторів створення Мережі з питань доброчесності, яка на сьогодні об’єднує 15 інституцій з усього світу.

Як зазначила Маріанна Тірелсон, один з основних напрямів діяльності Гаазької академії місцевого управління — впровадження доброчесності і запобігання корупції. А також поінформувала про напрацьовані академією навчальні програми з питань доброчесності, моделей поведінки та оцінки ризиків.

Члени Національного агентства висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю та обмін досвідом, зокрема, під час участі представників Національного агентства у програмі тренінгів MATRA щодо сприяння доброчесності та запобігання корупції в Україні.

Довідково: Програма тренінгів MATRA розроблена з метою зміцнення інституційної спроможності державних органів у сфері верховенства права у країнах: Албанія, Боснія і Герцеговина, Грузія, Косово, Македонія, Молдова, Сербія, Туреччина, Україна та Чорногорія. Програма розроблена і реалізується Нідерландським Гельсінським комітетом, Лейденським університетом права і Гаазькою академією місцевого врядування та фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерланди.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий