Навіщо платили за розмитнення? Гончарук заборонив штрафувати евробляхи

Уряд не в змозі вирішити питання з «евробляхами». Скандали навколо теми нерозмитнених автомобілів точаться вже не перший рік. Уряд постійно дає нові обіцянки, потім робить відстрочку.

Кабмін поки не може вирішити питання з нерозмитненими автомобілями. Тому прийняли рішення — поки нічого не робити, щоб уникнути конфліктів.

Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук на брифінгу в Кабміні 2 жовтня.

«Ми прийняли рішення, що поки не знайшли спосіб адекватно вийти з цієї ситуації, даємо розпорядження поліції не застосовувати штрафні санкції. Щоб не було конфліктів», — сказав Гончарук.

Відзначимо, попередня влада зобов’язала розмитнити автомобілі, давши при цьому пільговий період, який, до того ж, продовжувався до 22 лютого 2019 року. Законослухняні громадяни витратили свої гроші і сили для виконання нових вимог. Після чого уряд обіцяв карати тих, хто ігнорує законодавство. Однак до сьогоднішнього питання «покарання» стоїть ребром.

Нова влада не хоче ні з ким «конфліктувати». При цьому залишаються люди, які не з власної волі, а намагаючись жити «за правилами», у багато разів переплачують, купуючи старі автомобілі з українською реєстрацією, або платять за «розмитнення»

Нагадаємо, 12 вересня Верховна Рада відстрочила введення штрафів за порушення строків митного режиму автомобілями на іноземній реєстрації до 20 листопада. За прийняття законопроекту №1030 за основу проголосували 276 депутатів при мінімально необхідних 226, за прийняття в цілому — 284.

Тим часом, ГФС вже встигла виписати 200 протоколів за порушення при переміщенні нерозмитнених транспортних засобів.

Раніше прийнятий закон передбачав, що до 23 травня 2019 року мали діяти лібералізовані норми про адміністративну відповідальність для власників автомобілів на Єврономер.

Передбачалося, що після цієї дати при перевищенні терміну транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу з іноземною реєстрацією більш ніж на 30 діб, громадянам загрожує штраф у розмірі 170 тис. Гривень або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду.

При цьому був передбачений перехідний період 180 днів для громадян, які ввезли автомобіль з 1 січня 2015 року до набрання чинності цього закону.

Однак голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна виступаючи в парламенті повідомила, що замість 180 днів вводиться 270 днів перехідного періоду. Тобто нові штрафи наберуть чинності з 22 серпня поточного року.

Нагадаємо, що після вступу в силу штрафів в Офісі Президента повідомили, що відтермінують штрафи ще на 3 місяці. Протягом цього часу громадяни мають можливість оформити свої транспортні засоби, які були ввезені на територію України протягом зазначеного періоду і знаходяться в митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді відстрочити введення штрафів за порушення строків митного режиму автомобілями на іноземній реєстрації до 20 листопада. Штраф за нерозмитнені «евробляхі» повинен був вступити в дію 22 серпня. Спочатку штрафи повинні були ввести ще в травні 2019 року, але парламент відстрочив їх на три місяці.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий