НАЗК і регулятор ринків капіталу розпочали співпрацю в оцінці ризиків та антикорупційній діяльності

Сьогодні Олександр Новіков, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), та Руслан Магомедов, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), обговорили деталі спільного проєкту, який стартує вже цього місяця. 

Мова йде про пілотний проєкт щодо навчання та консультацій з оцінки ризиків, напрацювання дієвої антикорупційної програми, а також тестування концепції нової  методології управління корупційними ризиками. Реалізація проєкту передбачає:

  • “дружній аудит” роботи із запобігання корупції;
  • оцінку корупційних ризиків у діяльності НКЦПФР та розробку заходів з їх усунення або мінімізації;
  • створення ризик-реєстру органу.

Результати проєкту ляжуть в основу нової антикорупційної політики Комісії, а кращі практики – в основу рекомендацій для інших державних органів.

Ми цінуємо проактивну позицію Національної комісії цінних паперів, яка ініціювала цей проєкт. Ми підтримуємо організації, які виявляють бажання впроваджувати найкращі практики та механізми виявлення й управління корупційними ризиками. НАЗК готове допомогти як консультуванням, так і практичною роботою з реальними результатами. Також ми сподіваємося, що цей проєкт продовжить позитивну практику співпраці з іншими органами влади ”,  –  зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков під час зустрічі.

«Напрямок виявлення та управління корупційними ризиками є вкрай важливим у нашій роботі і наразі ми з колегами розпочинаємо новий проєкт, на який покладаємо великі сподівання. Маємо надію, що спільними зусиллями ми розробимо ефективну та сучасну антикорупційну модель та систему оцінки таких ризиків», – зауважив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

Проєкт з НКЦПФР вже другий, який реалізує НАЗК спільно з держорганами. У квітні стартувала робота над оцінкою ризиків у Пенсійному фонді, було узгоджено дорожню карту та розподілено етапи реалізації. Обидва проєкти розраховані на 6 місяців. Про перші результати можна буде дізнатися на ресурсах НАЗК.