НАЗК: Кожна 14-та декларація з перевірених містить недостовірні відомості, висновки  направлені   до правоохоронних органів

За результатами 113 завершених повних перевірок Національне агентство з питань запобігання корупції у кожній 14-й декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виявило ознаки декларування недостовірної інформації.

Наразі  обґрунтовані  висновки  щодо 7-ми  декларацій, у яких за результатами повної перевірки виявлено можливі ознаки злочину, передбаченого статтею 366-1 Кримінального кодексу України (подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб), направлено до правоохоронних органів.

Так, висновки про виявлення можливих ознак пов’язаного з корупцією правопорушення затверджені й направлені Національним агентством щодо 6-ти осіб (7 декларацій):

1. Сергій Гура, заступник Черкаського міського голови, за результатами повної перевірки декларації за 2015 рік. Суб’єкт декларування не відобразив у декларації деякі відомості щодо об’єктів нерухомості, отриманих доходів, про наявність у його власності та його дружини корпоративних прав, цінних паперів, не вказав відомості про юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником яких був він та його дружина станом на 31 грудня 2015 року.

Висновок направлений до Національної поліції України.

2. Дмитро Начиняний, начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, за результатами повної перевірки декларації за 2015 рік. Суб’єкт декларування допустив низку порушень, серед яких подання недостовірних відомостей у декларації, що відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Водночас він зазначив недостовірні відомості в частині невідображення інформації про користування об’єктом нерухомості, що належав члену сім’ї суб’єкта декларування на праві власності, не відобразив  інформацію про усіх співвласників квартири та характеристики майна (загальну площу квартири),  не відобразив  вартість нерухомого майна на дату набуття членом його сім’ї у власність та вартість за останньою оцінкою. Також декларант зазначив недостовірні відомості про джерело доходу, який отримав член його сім’ї від відчуження рухомого майна та не відобразив вартість нерухомого майна, що належить на праві власності члену сім’ї суб’єкта декларування.

Висновок  направлений до Національної поліції України.

3. Руслан Требушкін, міський голова міста Покровськ (Красноармійськ) Донецької області, за результатами повної перевірки декларації за 2015 рік. Встановлено, що суб’єкт декларування не відобразив у декларації деякі відомості щодо об’єктів нерухомості, транспортних засобів, цінних паперів, корпоративних прав, доходів, отриманих ним та членом його сім’ї, а також позичених третій особі коштів та отриману позику.

Висновок  направлений до прокуратури Донецької області.

4. Євген Самойленко, колишній суддя Краснолуцького міського суду Луганської області, за результатами повної перевірки декларації за 2015 рік та декларації після звільнення за 2016 рік. Суб’єкт декларування подав завідомо недостовірні відомості в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015 та 2016 роки, не відобразив майно, що перебувало в його користуванні та право власності на яке зареєстроване на його цивільну дружину (з якою в 2011 році здійснено фіктивне розірвання офіційного шлюбу), на загальну суму понад 6 мільйонів гривень. Серед незадекларованих об’єктів декілька квартир, будинок, нежитлові об’єкти нерухомості,  5 автомобілів, в тому числі  Nissan Pathfinder  та BMW X6.

Висновки за двома деклараціями направлені до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

5. Андрій Запотічний, прокурор Мукачівської місцевої прокуратури Закарпатської області. За результатами повної перевірки декларації за 2016 рік встановлено, що декларант при складанні та поданні декларації не зазначив у декларації відомості про фінансові зобов’язання на загальну суму понад 800 тис. гривень. В діях суб’єкта декларування наявні ознаки правопорушення, передбачені статтею    366-1  Кримінального кодексу України.

Висновок направлений до Генеральної прокуратури України.

6. Сергій Дунаєв, народний депутат України, за результатами повної перевірки декларації за 2015 рік. Зокрема, встановлено, що декларант не вказав суб’єкти господарської діяльності, кінцевим бенефіціарним власником яких він є. Розмір часток декларанта у статутному капіталі таких юридичних осіб, опосередкованим власником яких він є, становить 168 млн гривень

Висновок направлено до Національного антикорупційного бюро України

Нагадаємо, що зазначені  порушення передбачають відповідальність згідно зі статтею 366-1 Кримінального кодексу України. Так, подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації або умисне неподання декларації – караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, що НАЗК надіслало до Нацполіції 8 обгрунтованих висновків про умисне неподання декларацій після звільнення колишніми працівниками Державної фіскальної служби. У діях колишніх працівників ДФС вбачаються ознаки корупційного правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність, визначену статтею 366-1 Кримінального кодексу України. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий