НАЗК: модуль логічного та арифметичного контролю декларацій готовий перевірити весь масив декларацій за 12 годин

Член Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Серьогін під час обговорення в Комітеті Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції повідомив про те, що модуль логічного та арифметичного контролю декларацій фактично готовий: «Сам модуль автоматичної перевірки є готовий як комп’ютерний алгоритм. Він здатний перевірити весь масив декларацій на комп’ютері середньої потужності за 12 годин, тобто здійснити логічний та арифметичний контроль».

Він також зазначив, що Національне агентство зробило всі належні і достатні дії зі свого боку щодо питання автоматичної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Разом із цим член Національного агентства зауважив: «Ми маємо отримати відповідь, чи цей модуль не скомпрометує всю систему захисту інформації в Єдиному державному реєстрі декларацій. А також, відповідно до встановлених в Україні процедур, ми маємо отримати висновок щодо відповідності комплексної системи захисту інформації вимогам нормативних документів в галузі захисту інформації, а це вже залежить не від Національного агентства».

Також він нагадав, що рішенням Національного агентства від 24 жовтня 2017 №1019 затверджені Правила логічного та арифметичного контролю декларацій і правила автоматизованої перевірки декларацій та їхні вагові коефіцієнти.

«Ми узгодили так звані вагові коефіцієнти  для тих моментів, коли модуль перевірки декларацій виявлятиме невідповідності у них. У зв’язку з цим ми можемо всі порушення декларантів ранжувати за шкалою від 0 до 1000 балів», — зазначив Олександр Серьогін.

Як повідомлялось раніше, Національне агентство прийняло від Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (далі – ПРООН) програмне забезпечення підсистеми контролю та перевірки системи електронного декларування України (Модуль логічного та арифметичного контролю декларацій для інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», далі – ІТС Реєстр). Це програмне забезпечення отримане на відповідальне зберігання з правом використання. Передача відбулася відповідно до Угоди між Урядом України і Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй від 18 червня1993 р. та розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 р. № 787-р.

Також Програма розвитку ООН в Україні погодилася розглянути питання щодо можливості фінансування робіт, пов’язаних з доопрацюванням існуючої комплексної системи захисту інформації (далі – КСЗІ ) ІТС Реєстр та проведенням додаткової державної експертизи.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий