НАЗК направило до суду ще 2 адмінпротоколи щодо невчасного подання е-декларацій

За рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції направлено до суду ще два адміністративні протоколи про несвоєчасне подання е-декларацій стосовно прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 3 Марини Васильєвої та колишнього працівника Державної фіскальної служби України Павла Гульченка.

Уповноважені особи Національного агентства встановили, що прокурор Дніпропетровської місцевої прокуратури № 3 Марина Васильєва  несвоєчасно без поважних причин подала у 2017 році декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік.

Крім того, за результатами здійснення контролю за своєчасністю подання декларацій суб’єктів декларування, які припинили діяльність, встановлено, що Павло Гульченко, звільнившись у 2016 році з посади заступника начальника відділу міжнародного податкового співробітництва управління податкового співробітництва Департаменту міжнародних зв’язків ДФС України, несвоєчасно подав у 2017 році без поважних причин декларацію за 2016 рік.

Абзац другий частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначає, що особа, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язана наступного року подати декларацію за минулий рік у терміни, визначені законодавством. Відповідно, Павло Гульченко зобов’язаний був подати декларацію до 1 квітня 2017 року, проте подав її лише 21 серпня після отримання повідомлення від Національного агентства.
Таким чином, зазначені суб’єкти декларування вчинили адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті  172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пункту 22 частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються діяння, які є адміністративними правопорушеннями, та відповідальність за них.

Національне агентство зазначає, що складання протоколу стосовно суб’єкта декларування і передача такого протоколу до суду — не є свідченням вчинення суб’єктом декларування адміністративного правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий