НАЗК працюватиме  над змінами до законодавства в частині запобігання політичній корупції

Законодавчі колізії та прогалини є однією з головних причин, яка  не дозволяє Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) повноцінно виконувати функції в частині здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо фінансування політичних партій, дотриманням встановленого порядку надходження та використання коштів виборчих фондів, вжиття заходів щодо осіб, в діяннях яких є ознаки правопорушень у цій сфері.

Про це сьогодні йшлося під час презентації Моніторингового звіту щодо діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції в частині забезпечення законності та прозорості політичних фінансів (станом на 1 квітня 2018 року), підготовленого експертами Центру політико-правових реформ (далі – ЦППР).

На думку експертів ЦППР, практичне застосування та реалізація Національним агентством з питань запобігання корупції положень Закону України «Про політичні партії в Україні» виявило цілу низку законодавчо неврегульованих питань та норм, що потребують уточнення та узгодження з положеннями інших законів. За умов удосконалення нормативно-правових актів, які регламентують здійснення контрольної діяльності  у сфері фінансування та звітності політичних партій,    над чим  постійно працює Департамент,  Національне агентство може суттєво підвищити якість та ефективність виконання власних повноважень в частині запобігання політичній корупції.

Моніторинговий звіт ЦППР охоплює 2 роки (з часу створення Національного агентства до 1 квітня 2018 року) і включає аналіз діяльності агентства  в таких сферах, як виконання нормотворчих  та інспекційних функцій, співпраця з іншими інституціями, діяльність   як  розпорядника бюджетних коштів, виконання функцій із забезпечення прозорості політичних фінансів та забезпечення невідворотності юридичної відповідальності за порушення законодавства у сфері фінансування партій.  Звіт  містить 27  рекомендацій, які будуть проаналізовані Департаментом з питань запобігання політичній корупції, з перспективою подальшого використання  в роботі.   

 Презентацію та обговорення Моніторингового звіту організував Центр політико-правових реформ  завдяки  підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Національного Демократичного Інституту.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий