НАЗК пропонує посилити контроль за фінансуванням  політичних партій

Уточнення строків відкриття банківських рахунків, обмеження  у здійсненні внесків на підтримку політпартій, зміни до звіту партії  про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру тощо  — законодавчі ініціативи, передбачені у проекті Закону України  «Про внесення змін до ЗУ «Про політичні партії в Україні» від  Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Практичне застосування та реалізація Національним агентством положень Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі  — Закон) окреслили низку законодавчо неврегульованих питань та норм, що потребують уточнення. Є необхідність  вдосконалення механізмів партійного фінансування, контролю та звітності політичних  партій. Також є можливість завдяки змінам  підвищити ефективність реалізації законодавства в сфері фінансування політичних партій та удосконалити законодавчий механізм запобігання політичній корупції», — зазначила під час сьогоднішнього  круглого столу  з обговорення законодавчих ініціатив  Голова Національного агентства, координатор цього  напряму,  Наталія Корчак.

За словами Наталії Корчак, юридичним особам, засновниками яких є іноземні юридичні особи, та особам, яких не можливо ідентифікувати за наданими відомостями, пропонується заборонити здійснювати внески на підтримку політичних партій (стаття 15 Закону) .  Пропонується зобов’язати подавати щоквартальні  звіти особисто керівників політичних сил  або уповноважених осіб  політичних партій із зазначенням у звіті інформації про їх персональні дані (стаття17 Закону). Це пов’язано з тим, що в деяких випадках фінансові звіти партій подають до Національного агентства не особи, уповноважені політичними партіями на підготовку звітів, а інші особи, які в разі виявлення порушень не можуть бути притягнені до відповідальності.

Також зміни передбачають наявність у звіті інформації про кошти  державного фінансування та відшкодування витрат, пов’язаних з  фінансуванням   передвиборної   агітації кожною місцевою організацією партії.

Однією із законодавчих ініціатив також  є пропозиція  Національного  агентства скасувати обов’язок щодо проходження зовнішнього незалежного фінансового аудиту звітності про майно, доходи,  витрати і зобов’язання фінансового характеру в рік, наступний за роком проведення виборів, для політичних партій, що були суб’єктами виборчого процесу на чергових або позачергових місцевих виборах.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий