НАЗК: Результати аналізу Звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2017 році

У Національному агентстві з питань запобігання корупції відбувся брифінг за результатами аналізу Звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2017 році.

Під час брифінгу член Національного агентства Наталія Корчак та керівник Департаменту з питань запобігання політичній корупції Руслан Ігонін представили дані щодо кількості поданих Звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі – Звіти) у 2017 р., кількості адміністративних протоколів, складених за результатами аналізу Звітів, основних порушеннях, зафіксованих у Звітах політичних партій, а також статистичні дані щодо внесків від фізичних та юридичних осіб, отриманих партіями на фінансування статутної діяльності у 2017 році тощо.

Так, за І квартал 2017 року Звіти подала 271 партія, за ІІ квартал – 276, за ІІІ квартал 2017 року – 275 політичних партій, за IV квартал – 272 партії (відповідно до відомостей щодо зареєстрованих у встановленому законом порядку політичних партій, в Україні налічується 352 політичні партії).

За результатами аналізу Звітів було складено 264 протоколи, з них 170 протоколів за ст. 212-21 КУпАП (порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру), 86 протоколів за ст. 212-15 КУпАП (порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії) та 8 протоколів за ст. 188-46 КУпАП (невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства). Відповідно винесених рішень по 205 справах, визнано винними у вчиненні адміністративного правопорушення 147 осіб. Загальний розмір накладених штрафів становить 337 790 грн., а конфіскації незаконно здійснених внесків – 1 314 687 грн.

Відповідно до результатів аналізу Звітів основним порушенням політичних партій в частині звітування до Національного агентства є неподання звітів місцевих організацій та інформації про їх майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру, неподання висновків щорічного внутрішнього аудиту партії, порушення строків подання Звіту, неподання Звіту та ненадання інформації, документів, а також порушення встановлених законодавством строків їх надання до Національного агентства.

Повна презентація «Аналіз Звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2017 році»

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий