НАЗК: технічні ускладнення взаємодії деяких державних реєстрів з Реєстром декларацій та відсутність  системи захисту їх інформації  ускладнюють перевірки е -декларацій

Наразі Національне агентство з питань запобігання корупції має доступ лише до 13 державних реєстрів та інформаційних баз даних, який до того ж не є автоматизованим.  Такий доступ  віддалений та реалізується, зокрема, шляхом надання відповідей на електронні запити Національного агентства або шляхом доступу до реєстрів, які є відкритими.       

Ще близько 16 реєстрів та баз даних, що необхідні для  швидкого та якісного здійснення повних перевірок е-декларацій, або не доступні Національному агентству або не містять необхідних відомостей у повному  обсязі.

Е-декларація поєднала великий масив різних за змістом даних, перевірка яких передбачає постійну взаємодію з іншими державними органами. Проте відсутність сформованих та наповнених реєстрів у самих держателів відповідної інформації, відсутність розробленої системи захисту інформації кожного з реєстрів, технічні ускладнення взаємодії деяких державних реєстрів з Реєстром декларацій, законодавчі колізії щодо встановлення обов’язку державних органів надавати Національному агентству відповідну інформацію у прямому доступі  не дозволяють налагодити  процес побудови дієвого механізму фінансового контролю.

У Національному агентстві зазначають, що вирішення питання щодо надання доступу до відповідних реєстрів та баз даних відбувається шляхом конструктивних дискусій та компромісів між Національним агентством та держателями реєстрів, через процес узгодження протоколів та меморандумів, врегулювання технічних питань, зокрема забезпечення реалізації  захисту інформації, що містить персональні дані суб’єктів декларування.

Нагадаємо, 8 листопада 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою затвердив розроблений Національним агентством  план заходів, спрямований на врегулювання  питання щодо проведення аудиту роботи Реєстру, модернізації програмно-апаратного комплексу інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», впровадження системи проведення логічного та арифметичного контролю декларацій (затверджений план-графік розрахований на період до кінця 2018 року).

Постановою також передбачено вжиття заходів стосовно надання Національному агентству автоматизованого доступу до 15 Державних реєстрів.

На виконання плану заходів вже прийняті перші порядки автоматизованого обміну інформацією між Національним агентством та іншими державними органами, зокрема   Держгеокадастром та Нацкомісією з цінних паперів.

Наразі Національне агентство погоджує відповідні протоколи обміну і з іншими державними органами, зокрема Міністерством юстиції, Державною фіскальною службою, Міністерством внутрішніх справ, Пенсійним фондом тощо.

Крім того, відповідно до затвердженого плану для запровадження системи проведення логічного та арифметичного контролю декларацій Національне агентство разом з  Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні вживає заходи з доопрацювання такої системи та проведення аудиту Реєстру декларацій.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий