НАЗК  України та Бюро із запобігання та боротьби з корупцією Латвії підписали  Меморандум про співпрацю

Для посилення взаємодії Національне агентство з питань запобігання корупції України (НАЗК) і Бюро із запобігання та боротьби з корупцією Латвійської Республіки (KNAB) підписали Меморандум про порозуміння і співпрацю. Документ підписали  Голова НАЗК Наталія Корчак та Директор  Латвійського Бюро  Джекабс Страум. 

Угода спрямована на розвиток i зміцнення співробітництва шляхом обміну інформацією та досвідом у галузі запобігання корупції. Меморандум передбачає, що сторони в  межах своїх повноважень і відповідно до законодавства своїх держав зміцнюватимуть співробітництво шляхом проведення взаємних консультацій та обміну інформацією і досвідом в галузі запобігання корупції.  Співпраця відбуватиметься  за такими напрямками,   як формування, моніторинг і реалізація засад антикорупційної політики, виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів,  перевірка декларацій державних службовців, здійснення нагляду за дотриманням вимог щодо конфлікту інтересів та інших обмежень, встановлених антикорупційним законодавством, контроль за фінансуванням політичних партій,    запобігання та виявлення корупції.

Відповідно до Меморандуму НАЗК та KNAB розвиватимуть взаємне співробітництво у формі обміну інформацією неконфіденційного характеру з питань удосконалення законодавства та практики розслідування справ про порушення у сфері запобігання корупції, організації і участі в тренінгах,   конференціях та інших заходах, які становлять інтерес для подальшого вдосконалення знань у сфері запобігання корупції. Також передбачаються експертні зустрічі (консультації за допомогою електронної пошти) між  антикорупційними органами України і Латвії, що забезпечить оперативний обмін інформацією неконфіденційного характеру з окремих питань, що становлять взаємний інтерес.

Довідково.

Бюро із запобігання та боротьби з корупцією Латвійської Республіки (KNAB)  розпочало свою діяльність у 2002 році у форматі багатоцільового антикорупційного органу з функціями розслідування справ про корупцію, застосування превентивних та впровадження просвітницьких заходів. Серед напрямів діяльності KNAB – здійснення контролю за діяльністю посадових осіб та фінансуванням політичних партій і підвищення професійної підготовки у питаннях корупційних ризиків. До завдань Бюро належить також координування національної політики у сфері боротьби з корупцією.

 Правовий статус Бюро визначено Законом «Про Бюро із запобігання і боротьби проти корупції». Норми щодо його діяльності містяться також у Кримінальному кодексі, Кримінально-процесуальному кодексі, Кодексі про адміністративні правопорушення, законах «Про запобігання конфлікту інтересів на публічній службі» та «Про фінансування політичних організацій (партій)».  

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий