Названа дата зустрічі нормандської четвірки: чого від неї чекати?

Глави Німеччини, Франції, Росії та України 9 грудня зустрінуться в Парижі, щоб обговорити подальші кроки щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

В Офісі президента України підтвердили, що зустріч нормандської четвірки відбудеться 9 грудня у Франції. Підтвердили цю інформацію і в німецькому уряді. Правда, помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков заявив, що конкретні терміни зустрічі поки обговорюються і точно не підтверджені. Однак, за його словами, зустріч таки відбудеться до кінця року. Відзначимо, що це буде перша зустріч в такому форматі за останні три роки.

Вирішувати Москві

Експерт Інституту соціально-економічних досліджень Олена Снігирь зазначила, що Україна зробила все для того, щоб зустріч в нормандському форматі відбулася. Тепер долю зустрічі буде вирішувати Москва. На думку експерта, все ще є ймовірність, що зустріч, врешті-решт, не відбудеться. Снігирь заявила, що Росія намагається домогтися, щоб Україна пішла на прямі переговори з представниками непідконтрольних територій.

Нагадаємо, що ключовими умовами Кремля для проведення зустрічі в нормандському форматі було узгодження «формули Штайнмайера» і розведення сил в Золотому і Петровському. Обидві умови Україна виконала.

Надія є

Експерт-міжнародник Антон Кучухідзе заявив, що нормандська зустріч вже принесла Україні багато плюсів, хоча ще й не відбулася. За його словами, міжнародні партнери бачать, що Україна робить серйозні кроки на шляху до врегулювання ситуації на Донбасі, виконує свої зобов’язання в рамках Мінських угод. Ми показали Заходу, що готові на все заради встановлення миру. На думку експерта, нова зустріч повинна пройти в більш впевненій обстановці, ніж це було в 2016 році. Кучухідзе сподівається, що зустріч відбудеться і на ній вдасться досягти домовленостей, які забезпечать безпеку жителів України.

Втім, є і ризики. За словами експерта, якщо зустріч зірветься або не принесе очікуваних результатів, мирний процес буде серйозно загальмований. Кучухідзе наголосив, що розведення сил в декількох населених пунктах пройшло непогано, але його потрібно провести по всій лінії зіткнення, після чого приступати до виконання наступних пунктів Мінських угод. Експерт зазначив, що надія на гарний результат є, адже команді Зеленського вже не раз вдавалося зробити те, що не змогли зробити попередники.

Політолог Денис Денисов також вважає, що надія на успішну зустріч в нормандському форматі є. За його словами, є шанс, що на зустрічі обговорять додатковий план по розведенню сил ще як мінімум в 20 місцях. При цьому експерт зазначив, що це все маленькі кроки. Говорити ж про серйозні кроки, які швидко наближають нас до миру на Донбасі, поки не доводиться. За словами Денисова, щоб на Сході України настав мир, потрібна політична воля. Попри те, що на зустріч нормандської четвірки покладають багато надій немає впевненості в тому, що Зеленському дозволять завершити кровопролиття на Донбасі.

Троє проти одного

Політичний оглядач Євген Будерацький вважає, що на нормандській зустрічі Володимир Зеленський може опинитися один проти трьох, оскільки лідери Франції та Німеччини встануть на бік Москви. Він нагадав, що в розмові з американським президентом Дональдом Трампом Зеленський не дуже гарно відгукувався про Францію та Німеччину, заявляючи, що вони недостатньо допомагають Україні. За словами Будерацького, навряд чи Меркель і Макрон після оприлюднення цієї стенограми будуть ставитися до Зеленського лояльніше.

Раніше RabinovichTV писав, чого чекати від бюджету, який ухвалила Верховна Рада.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий