«Не підемо минулим шляхом»: У МОЗ розповіли про долю медичної реформи

У МОЗ підготували механізм зміни медреформи розпочатої Супрун.

Коронавірус тільки погіршив ситуацію. У МОЗ вже випрацювали механізм, відповідно до якого буде реформуватися медична система. Очільник відомства Максим Степанов зазначив, що це новий алгоритм дій, відмінний від того, який було заплановано раніше.

Про нові механізми розкажуть найближчими днями, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Ми вже закінчуємо аудит системи охорони здоров’я. Ми запропонуємо найближчими днями реальний механізм, яким чином ми фінансуватимемо всі ці заклади, яким чином ми реформуватимемо нашу медицину», — сказав він.

За словами міністра, МОЗ під час аудиту системи охорони здоров’я намагалося вивчити проблеми, які виникли після старту другого етапу медреформи, інформує ZN.UA

«Ми не йтимемо тим шляхом, яким ішли. Ми здатні розвивати нашу медицину. Це буде найближчими днями. Ми вже розробили відповідні механізми. Але втілювати почнемо на наступному тижні. Усе буде нормально. І в нас буде нормальна медицина, якою ми будемо пишатися», — додав він.

Очільник МОЗ заявив, що буде «розвивати та будувати медицину, яка потрібна усім нам», і розпочнеться цей процес вже з наступного тижня.

Як відомо, 1 квітня в Україні розпочався другий етап медичної реформи. Відтепер лікарні не фінансуватимуть із держбюджету. За медичні послуги їм сплачуватиме Національна служба охорони здоров’я. Для цього медзаклади повинні підписати договір і відповідати критеріям НСЗУ. Усі записи про послуги, які отримає пацієнт, відображатимуться в електронній системі охорони здоров’я, яка до речі, согодні, можна сказати не працює. Адже на практиці, щоб зарееструвати послугу та отримати електронний номер поцієнтам доводиться сидіти у кабінеті сімейного лікаря годину, а то і більше, оскільки система чомусь не працює, а лікарі кажуть, «база висне».

Таким чином можна зробити висновок, що основний принцип другого етапу медичної реформи – «гроші йдуть за пацієнтом» у закладах, які надають спеціалізовану медичну допомогу — не працює. Паціенти і далі продовжують самі собі сплачувати за послуги і все це через безвідповідальність урядовців.