Не все так райдужно: у ГБР розповіли скільки у них корупційних справ

Чи варто чекати масових «посадок»? Труба розповів, скільки справ відкрило ДБР і хто в них фігурує.

Незважаючи на те, що тема боротьби з корупцією є, мабуть, однією з найбільш актуальних тем. До речі «Зе-команда» та й сам глава держави неодноразово анонсували перелік «креативних» рішень. Наприклад, від повного перезавантаження всієї антикорупційної системи до «міфічної боротьби з корупцією», якій буде покладено край.

Але не все так райдужно насправді, як анонсують «слуги народу». Отже, як написав у своїй колонці на «Українській правді» директор ГБР Роман Труба, державне бюро розслідувань (ДБР) розслідує більше двох з половиною тисяч кримінальних проваджень за фактом злочинів у сфері службової діяльності та корупції.

«За сім місяців роботи у ГБР 2670 виробництв, що стосуються злочинів у сфері службової діяльності та корупції: в 165 — повідомлено про підозру, 149 — направлено до суду, 6 обвинувальних вироків. Це різні злочини», — поінформував Труба.

Разом з тим окремою категорією є корупція на митницях, у бюро близько 100 таких виробництв.

«Окема категорія — корупція на митницях. У ГБР близько ста виробництв, що стосуються працівників Державної митної служби в Україні. У 14-ти — повідомлено про підозру. Вісім — уже в суді», — додав він.

Роман Труба також похвалився змінами в структурі, про що свідчать оголошені прокурорам підозри.

«Раніше серед правоохоронців панувала думка, що практично неможливо оголосити про підозру, а потім винести обвинувальний вирок прокурору. Всім іншим правоохоронцям — так, прокурорам — немає. Тому, коли ГБР початок це робити, я отримав багато повідомлень про те, що щось змінюється «, — зазначив глава ГБР.

а його словами, окремий сигнал чиновникам повинен дати Вищий антикорупційний суд, який заробив 5 вересня. «Він не стане універсальними ліками від корупції. Але я сподіваюся, що Антикорупційний суд дасть сигнал — не боятися залучати до відповідальності посадових осіб будь-якого рівня», — резюмує Труба.

Крім того, він вказав, що Бюро також розслідує справи, фігурантами яких є 30 народних депутатів.

«У нас є значна кількість кримінальних проваджень, в яких ми викликаємо і будемо викликати народних депутатів … Учасниками є більше 30 народних депутатів, яких ми будемо допитувати і давати їх діям юридичний аналіз. У нас є підстави говорити, що, можливо, депутати мають відношення до нецільового використання державних коштів. І саме в цьому кримінальному провадженні є найбільша кількість депутатів, які будуть викликані, у нас до них є питання: чому був такий механізм, який вони застосували ри використанні бюджетних коштів «, — сказав директор ГБР.

Як повідомляв Rabinovich TV , в четвер, 5 вересня, в Україні розпочав роботу Вищий антикорупційний суд , який повинен розглядати кримінальні виробництва, що знаходяться в підслідності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Юристи «Центру протидії корупції» відзначають, що відразу після запуску Антикорупційний суд отримав мінімум 3,5 тисячі справ, що паралізує його роботу . У свою чергу президент Володимир Зеленський пообіцяв не допустити колапсу ВАКС на законодавчому рівні.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий