Не забувайте про годинник: українці ще раз перейдуть на зимовий час

В кінці жовтня в Україні стрілки годинників знову переведуть назад, хоча вчені і експерти доводять, що це дуже негативно позначається на здоров’ї

В ніч з 26 на 27 жовтня о 4 ранку українцем все ж належить перевести стрілки годинника на годину назад. Однак, незважаючи на те, що у нас нарешті з’явиться додаткова година для того, щоб поспати, це не завжди позначається добре на здоров’я.

Більш того, до нового режиму дня важко звикнути, а через це можливе погіршення самопочуття, зниження імунітету і порушення того ж сну, пише Сегодня.

На рахунок цього експерти кажуть, що перехід на зимовий час люди переносять легше, ніж на літній. Однак організм людини все одно звикає до нового режиму, тиждень як мінімум.

Що стосується переведення стрілок взагалі в залежності від пори року, то суперечки на цю тему в нашій країні ведуться давно. Сьогодні навіть зареєстровано звернення президенту України на сайті петицій. У ньому автор просить провести референдум щодо даного питання.

«У зв’язку зі спірним питанням про скасування переведення годинника, вибором часу на якому залишитися, вважаю за потрібне провести всеукраїнський референдум. На якому винести питання про остаточне скасування переведення годинників і вибором часу, на якому залишитися. Після проведення референдуму дане питання прошу розглянути на всіх державних рівнях, включаючи Верховну Раду, уряд і президента. Також це питання потрібно розглянути через те, що щорічне переведення годинників дуже шкодить здоров’ю людини », — пише автор звернення.

Вченими португальського наукового фонду Шампалімо було проведено дослідження, в ході якого вони виявили пряму залежність функціонування групи імунних клітин, які суттєво впливають на здоров’я кишечника, від роботи біологічного годинника організму.

«Депривація або порушення звичного характеру сну можуть мати серйозні наслідки для здоров’я і провокувати ряд захворювань, які часто мають імунний компонент, наприклад, запалення кишечника», — говорить керівник дослідницької групи, Енріке Вейга-Фернандес. «Щоб зрозуміти, чому це відбувається, ми вирішили відповісти на питання, чи впливають циркадні ритми на імунні клітини кишечника». 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий