Недекларування: ще один обвинувальний акт скеровано до суду

17 січня 2023 року НАБУ і САП скерували справу стосовно народної депутатки України IX скликання за обвинуваченням у внесенні недостовірних даних до е-декларації за 2020 рік. Її дії кваліфікували за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (в редакції Закону України від 04.12.2020 № 1074-ІХ).

Слідство встановило, що нардепка була зобов’язана, але не внесла до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік відомості про оренду квартири на Печерську (центральний район Києва), вартість якої становить близько 5 млн грн.

Через те, що вона ігнорувала виклики слідчих, її оголосили в розшук. Проте 16 січня народна обраниця прибула до Національного бюро, і їй вручили обвинувальний акт.
 
Розслідування зазначених фактів розпочато на підставі висновку НАЗК. У грудні 2022 року їй повідомили про підозру.

  
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.