New York Times: Луценко: «Я — політична тварина»

Луценко стверджує, що ніколи не говорив Джуліані про розслідування щодо Байдена. У відповідь адвокат Трампа назвав екс-генпрокурора України брехуном.

«Я прекрасно розумів, що може їх зацікавити», — заявив у своєму інтерв’ю в Лондоні Юрій Луценко, нещодавно звільнений генпрокурор України. «Я 23 роки в політиці. Я відчував, я – політична тварина», — додав він.

Про це пише видання New York Times.

Старі надії

Луценко зустрічався з Руді Джуліані в Нью-Йорку в січні. Він згадує, що його очікування підтвердилися: адвокат президента США хотів, щоб він розслідував дії колишнього віце-президента Джо Байдена і його сина Хантера. Обидві сторони тоді сподівалися на взаємовигідні відносини.

Ключ до Байдена

Трамп і його союзники зациклені на Україні після виборів в США в 2016 році: вони переконані, що країна володіє ключем до розкриття того, що вони вважають змовою з метою підірвати імідж Трампа. Зокрема, Джуліані розглядав Україну як потенційно багате джерело інформації, корисної для Трампа і шкідливої для його опонентів, зокрема Байдена.

Але детальний погляд на історію Луценка показує, як Трамп і його союзники покладалися на українського прокурора без юридичної підготовки, незважаючи на стурбованість дипломатів, які попереджали, що він не заслуговує на довіру.

Трамп похвалив Луценка в телефонній розмові з президентом України. Джуліані наполегливо просував новину про те, що Луценко відновив розслідування щодо власника української енергетичної компанії, яка найняла сина Байдена. А в інтерв’ю Fox News в квітні Трамп назвав претензії Луценко «неймовірними», гідними уваги американського генпрокурора.

Союзники Трампа навіть, здавалося, підтримували Луценко перед американським послом в Україні, який був відкликаний, оскільки прихильники президента посилили тиск на країну. Немає ніяких доказів того, що Байден або його син скоїли правопорушення в Україні.

Невинний свідок

У дебатах про імпічмент Україна часто здавалася безневинним свідком, бідною країною на східній околиці Європи, захопленою жорстокими політичними битвами наймогутнішою нації в світі.

Але скандал, який зараз хвилює Вашингтон, підкреслює, як внутрішня боротьба і міжусобиці в Україні сформували протиріччя, і показує, як гонитва за політичними перевагами кожної зі сторін повернула справу в несподіваному руслі.

Особиста неприязнь

Шлях Луценка до Джуліані розпочався із зустрічі, настільки войовничої, що це допомогло розпалити скандал вже тоді. Незабаром після вступу на посаду в 2016 році американський посол в Україні Марія Йованович пішла на зустріч з новим генпрокурором Луценком – і поскаржилася, що його заступники були заплямовані корупцією.

Після цього посол продовжив тиснути на Луценка, попросивши його припинити розслідування дій антикорупційних активістів, яких підтримало американське посольство і які критикували його роботу.

Луценко образився на Йованович і сказав, що «ніхто не буде диктувати мені», що розслідувати.

«Цей момент був, як би сказати, не дуже позитивним», — згадує Лариса Сарган, помічниця Луценка в той час. «З послом США завжди були складні відносини».

У наступні місяці, коли посол посилив свою критику зусиль України щодо викорінення корупції, особиста неприязнь Луценка до Йованович посилилася. Він дійшов висновку, що йому потрібно знайти спосіб обійти її і безпосередньо зв’язатися з більш сприйнятливою аудиторією: найближчим оточенням Трампа.

Будівельники мостів

Джуліані з радістю вхопився за цю ідею. «Так, я дзвонив, я впевнений, що дзвонив – у Луценка не було мого номера», — сказав він в інтерв’ю.

Луценко стверджує, що зустрівся з Джуліані, щоб повернути мільярди доларів, вкрадені з України при попередньому уряді. Але ветерани української політики говорять, що спілкування Луценка з оточенням Трампа було явною спробою завоювати прихильність впливового союзника.

«Луценко намагався врятувати свою політичну шкуру», — сказав Давид Сакварелідзе, колишній заступник генпрокурора.

Натомість Луценко був звільнений в кінці серпня новим президентом України Володимиром Зеленським.

Брехун?

Минулої неділі Луценко виїхав з України до Великої Британії, заявивши, що хоче покращити свою англійську. Українська влада оголосила, що порушила проти нього кримінальну справу за звинуваченням у тому, що він зловживав владою у відносинах з політика ми та іншими особами, залученими в незаконні азартні ігри.

Луценко відхилив останню справу як «велику вигадку». Але для багатьох в Україні це – цілком очікуваний поворот кар’єри амбітного політика , який став прокурором і використовував своє становище для ведення політичних баталій.

Навіть Джуліані тепер уникає колишнього прокурора, засуджуючи його як «корумпованого». В інтерв’ю в Лондоні Луценко сказав, що з самого початку говорив Джуліані, що немає ніяких підстав для справи проти Байдена або його сина.

У відповідь Джуліані сказав тільки одне слово: «Брехун».

Читайте також — «Знищити світ»: адвокат Трампа дав дивне інтерв’ю Fox News

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий