Ні експертиз, ні підозр: НАБУ «закрили очі» на корупцію

Уже рік, як у гучній справі про масштабні розкрадання в порту «Южний» не ведеться слідств.

НАБУ вже рік не займається розслідуванням масштабної схеми по розкраданнях на тендерних угодах в ДП «Морський торговельний порт «Южний «.

Про це повідомляє портал «368.media» з посиланням на власні розслідування.

«Справу зареєстрували у вересні 2017 року. За версією слідства, в.о. директора порту «Южний» Віталій Жуковський, його перший заступник Роман Інді і в.о. заступника директора з матеріально-технічного забезпечення Олег Трайдакало (раніше начальник відділу матеріально-технічного забезпечення ), ймовірно, причетні до організації корупційних тендерів», — повідомляє видання.

З 2017 по 2018 роки переможцями більшості тендерів порту «Южний» були 14 приватних компаній. Дані фірми, як повідомляється, нібито пов’язані між собою і контролюються керівництвом порту. Детективи вважали, що їх нібито координує Жуковський через колишнього директора однієї з приватних компаній, який є його давнім партнером («Міленіум Меритайм»).

Більше 50 тендерів фірми з 10 квітня 2017 року по 23 квітня 2018 року в порту «Южний» на загальну суму майже 306 млн гривень, сума завищення вартості товарів, робіт, послуг складає більше 152 млн гривень.

За версією слідства, закупівля товарів, робіт, послуг здійснюється з використанням транзитних підприємств. Різниця між ціною поставки замовнику і ціною закупівлі у реального виробника становить понад 100%, тобто ціна завищена більш ніж у два рази, а на окремі види товарів ціна завищена в 5 разів.

Для пошуку доказів детективи ще в травні минулого року провели обшуки в порту, чиновників і на приватних підприємствах. На вилучені документи і речі наклали арешти. З тих пір справа ніяк не просунулася.

Адвокати (зокрема, юрист першого заступника директора Романа Інді — Ред.) просили суд зобов’язати закрити справу, тому що пройшло два роки з початку розслідування, але нікому не вручили підозри. Крім того, ні детективи, ні прокурори САП не вжили жодного процесуального дії для закінчення досудового розслідування.

У НАБУ обгрунтували своє зволікання тим, що призначено низку судових товарознавчих експертиз, які поки не завершилися через завантаженість фахівців.

Однак результатів експертиз, як і підозр, немає вже тривалий час. Виникає питання — чи мало розслідування НАБУ судову перспективу або його відкрили для деяких корупційних цілей, зокрема, тиск на портовиків?

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий