Ніхто не вижив: в Ірані розбився київський авіалайнер МАУ — подробиці

Авіалайнер прямував до Києва. Всі пасажири та екіпаж, що знаходилися на борту літака, загинули. Є кілька версій причин катастрофи.

Сьогодні вранці, 8 січня, над Тегераном, столицею Ірану, розбився пасажирський літак Boeing 737-800, який належав українській авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ). Рейс прямував з Тегерана до Києва.

«Боїнг 737-800» Українських Міжнародних Авіаліній «вилетів з міжнародного аеропорту Імама Хомейні в 6.12 ранку за місцевим часом і впав приблизно через вісім хвилин. Авіасудно прямувало до Києва. Катастрофа сталася близько 4:44 за київським часом.

Іранські ЗМІ повідомили, що в ньому знаходилося 167 пасажирів і дев’ять членів екіпажу. За даними Ради національної безпеки і оборони України, реєстрацію на рейс пройшло 168 пасажирів. У МЗС України повідомили, що всі пасажири і члени екіпажу загинули.

Українське посольство в Іраку також повідомляє, що літак розбився через технічні проблеми з двигуном і виключає версію теракту.

У компанії Boeing повідомили, що збирають додаткову інформацію про авіакатастрофу.

За словами представників МАУ, літак новий, середини 2016 року. Останню техпроверку проходив 6 січня 2020 року. Все було виправлено. Перед вильотом від екіпажу не було скарг. Виходячи з того, що перед падінням літак набрав висоту в 2400 м, помилка екіпажу зведена до мінімуму.

Інтернет-сервіс Flightradar24 написав, що літак встиг набрати висоту майже 2328 метрів, перш ніж піти в піке і розбитися: дані з транспондерів повітряного судна надходили тільки перші дві хвилини після зльоту. За інформацією сервісу, літак знаходився в експлуатації всього 3,5 роки.

У МЗС України обіцяють оприлюднити повний список загиблих найближчим часом.

«З’ясовуємо, хто точно сів у літак, щоб не було розбіжностей. На місці подій, в аеропорту Імам Хомейні, знаходяться посол і консул України в Іран. За моїм дорученням апарат РНБО створив оперативний штаб», — повідомив Зеленський.

За попередньою інформацією, на борту перебували близько 180 осіб, з яких більшість загиблих — студенти з Канади:

громадяни України — 11 осіб:

  • Сергій Хоменко
  • Катерина Статник
  • Марина Микитюк
  • Валерія Овчарук
  • Володимир Гапоненко
  • Сологуб Юлія
  • Ольга Кобюк
  • Олена Малахова
  • Олексій Наумкіна
  • Ігор Матків
  • Денис Лихно

громадяни Ірану — 71

громадяни Канади — 73

громадяни Німеччини — 4

громадяни Великобританії — 3

громадяни Швеції — 8

громадяни Афганістану — 6

При РНБО України створили оперативний штаб у зв’язку з авіакатастрофою українського літака.

«Страшні новини з Близького Сходу. Сьогодні відразу після зльоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні (місто Тегеран) пасажирський літак авіакомпанії» Міжнародні авіалінії України «потрапив в катастрофу і впав недалеко від аеропорту. За останніми даними, всі пасажири і члени екіпажу загинули. Наше посольство уточнює інформацію про обставини трагедії і списках загиблих. Мої величезні співчуття рідним і близьким усіх пасажирів і членів екіпажу», — написав президент Володимир Зеленський у своєму Facebook.

Відзначимо, що у зв’язку із катастрофою, президент Володимир Зеленський перервав свій відпочинок в Омані та повернувся в Україну.

Зеленський додав, що спецбортом для вивезення тіл загиблих готові до вильоту в Тегеран.

Представник Міністерства доріг і міського розвитку Ірану заявив, що причиною авіакатастрофи стали «проблеми з двигуном». Він спростував версію про те, що причиною падіння міг стати ракетний удар.

Цю ж версію підтвердив представник Boeing Гордон Джондро.

При цьому йорданські ЗМІ пишуть, що літак міг бути випадково збитий іранською ракетою.

Також видання Daily Mail повідомляє, що український літак в Ірані могли збити випадково. Видання зазначає, що авіакатастрофа сталася через кілька годин після нападу Ірану на американську військову базу в Іраку.

У соцмережах також дотримуються думки, що катастрофа літака сталася через ракетні атаки.

На брифінгу керівництва авіакомпанії МАУ щодо катастрофи прийняли рішення припинити всі польоти в Іран з України на невизначений термін.

Нагадаємо, в ніч на 8 січня Іран завдав ракетний удар по двох військових базах США в Іраку. Це стало відповіддю на загибель іранського генерала Касема Сулеймані, який 3 січня був убитий недалеко від Багдада за наказом президента США Дональда Трампа.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий