Нова мітла: Нефьодов хоче радикально почистити і скоротити митницю

Новий глава глави Державної митної служби готовий боротися з корупцією, поборами, затримками вантажів, контрабандою і порушеннями

Максим Нефьодов, який переміг в конкурсі на посаду голови Державної митної служби, вважає, що кількість митниць має бути скорочено з нинішніх 26 до п’яти-шести.

«Зараз у нас 26 митниць. Це надмірна кількість. Я прихильник того, щоб їх було п’ять або шість. У чому складність? У нас трудове законодавство вимагає узгодження всіх дій з керівником. Якщо людина звільняється, йому потрібно, щоб керівник його звільнив наказом. якщо буде єдиний керівник, який буде змушений підписувати всі лікарняні, відпустки і кадрові рішення, це буде пекло «, — заявив він в інтерв’ю Економічній правді.

Нефедов підкреслив, що «дуже хотів би радикально почистити ряди митників», але, за його словами, зараз це фізично неможливо.

«Це буде поступовий цілісний процес. В ідеалі мені б хотілося вивести митників з-під дії закону» Про державну службу «та перевести їх на термінові контракти — однорічні, трирічні, п’ятирічні», — пояснив він.

За словами чиновника, «митниця — це проблема», і з неї треба «створити щось гарне». «Щось таке, що не буде асоціюватися з корупцією, поборами, затримками вантажів, контрабандою, порушеннями, чергами,» піджаками «,» скрутками «, — зазначив він.

У той же час він підкреслив, що для вирішення цих проблем немає єдиного рецепту, «треба робити одночасно всі», і назвав п’ять основних завдань, які, на його думку, потрібно реалізувати.

Перше — це електронізація. «Це основний метод боротьби з корупцією та неефективністю. І в сфері закупівель, і на митниці держава, на жаль, не може собі дозволити якісних високооплачуваних службовців», — зазначив він.

Друге — це кадрова реформа. «Кадрові зміни в будь-якій організації однакові. Потрібно зрозуміти, хто наші співробітники, як плануємо наймати нових, як їх навчити і як потім оцінювати, кого підвищувати, а кого звільняти», — підкреслив Нефьодов.

Третє — митна інфраструктура. «Це не тільки горезвісні сканери, про які соромно згадувати, але і автоматичні ваги, автоматичне сканування номерів, поворотні камери», — пояснив Нефьодов.

Четвертий пріоритет — інтеграція в європейське митне спільнота. «Митниця не існує сама по собі. Синхронізація українського законодавства з європейським — найважливіше завдання», — зазначив Нефьодов.

П’яте — це оновлений Митний кодекс. «Актуального Митного кодексу сьогодні немає, його треба писати», — резюмував Нефьодов.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий