Нове газове майбутнє чи нова залежність для України?

Польща почала будувати газопровід в Словаччину уздовж кордону з Україною.

Як відомо, «газове питання» – чи не найгостріше для української економіки. Тож у нинішніх умовах Україна мала б обирати продавця, який пропонує найнижчу ціну. Але протягом останніх років це було неможливо з політичних та ідеологічних міркувань. При цьому нова влада теж не захотіла налагоджувати ринкові відносини з РФ, у якої газ – найдешевший. Відтак, ми продовжимо переплачувати Європі та сумнівним посередникам. Але тепер не за російське, а за американське паливо. І чим це обернеться для економіки України, можна лише здогадуватися. 

А поки у Польщі почалося будівництво ділянки газопроводу Польща-Словаччина, який покликаний забезпечити поставки газу з польсько-норвезького газопроводу Baltic Pipe, а також польського терміналу з прийому зрідженого газу.

Як передає NewFormat, по території Польщі довжина трубопроводу складе 59 км.

«Ми плануємо, щоб роботи закінчилися до кінця 2021 року. Хочу додати, що це досить складна ділянка. Складний в проектному плані і в плані реалізації, оскільки він проходить через гірські райони. Тому тут потрібна особлива уважність і застосування найсучасніших технологій», – зазначив віце-глава компанії Gaz-System Артур Завартко.

Газопровід Польща-Словаччина буде міжсистемним і реверсним, газ можна буде поставляти в обох напрямках. Вартість будівництва ділянки газопроводу на польській території становить понад 500 мільйонів злотих (115 млн євро).

Як наголошується в повідомленні, у свою чергу в Словаччині роботи зі спорудження трубопроводу вже йдуть, загальна довжина словацької ділянки становить 110 км.

Як повідомляв Rabinovich TV, в останній день літа, 31 серпня, Україна підписала нову газову угоду із Польщею та США. Тристоронній договір передбачає, що Америка збільшить поставки скрапленого газу полякам, а ті – нам. 

Але думки експертів з цього приводу різняться. Частина з них малює нашій державі нове газове майбутнє, де Україна – енергетично незалежна від Кремля. Інші ж дотримуються думки, що Вашингтон хоче підсадити Київ та Варшаву на свою «газову голку», й у такий спосіб посунути головного конкурента на європейському ринку – Москву. Заодно Трамп створить у країні додаткові робочі місця.

Є тут і ще один досить неоднозначний момент. Зараз Польща постачає нам півтора мільярда кубів газу на рік. За умов постачання 6 мільярдів, Варшаві потрібно буде розширювати інфраструктуру газопроводів. За чий рахунок це робитимуть і скільки часу займе процес, у договорі не йдеться. Відтак, Україна отримала нову газову угоду, яка стала для нас черговим «котом у мішку».

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий