Нові банкноти і монети: як мінятимуть гроші в Україні

Україна поступово змінює свої гроші — дрібні банкноти змінюють на монети, а крупні — на більш сучасні та захищені від підробки

Сьогодні, 25 лютого 2020 року в обіг вводиться оновлена ​​200-грівенева купюра, а Національний банк України переходить на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні.

Нові гроші

В Україні вже з’явилися монети номіналом в 1, 2 і 5 гривень, купюра в 1000 гривень і оновлений дизайн купюр в 50 і 200 гривень, пишуть Українські Новини.

Головні дати:

25 лютого 2020 року — в обіг вводять оновлені банкноти номіналом 200 гривень;

в середини 2020 року — введуть в обіг монети номіналом 10 гривень.

Змін не варто лякатися, тому що в подальшому розраховуватися можна буде одночасно як старими банкнотами, так і новими монетами. Таким чином паперові 1, 2, 5 і 10 гривень не вилучатимуть з обігу, тому ними будуть розраховуватися, поки паперові гроші не зіпсуються.

Коли зникнуть копійки

У 2020 році монети номіналом 1, 2 і 5 копійок можна обміняти в будь-якому банку до 30 вересня. З 2021 року таку опція буде доступна тільки в Нацбанку, а з 2022 року копійки повністю вийдуть з обігу й годитимуться тільки в якості колекції.

Навіщо міняти гроші

Заміна банкнот на монети робиться для досягнення оптимального співвідношення між якістю і кількістю банкнот і монет в обігу, що буде відповідати сучасним потребам держави і економіки, а також світового досвіду.

Ще одна причина — швидке «старіння» грошей. Адже, якщо зазвичай купюри великого номіналу 200 або 500 гривень люди тримають в конвертах, гаманцях, тобто в тих місцях, де вони менше зношуються, дрібниця нерідко мнеться десь в кишенях і швидко зношується.

Дрібні банкноти зношуються буквально за рік-два, монети можуть бути в обігу і 10-20 років, без втрат зовнішнього вигляду.