Новий саркофаг над Чорнобильською АЕС запустили в роботу

Арка стала найбільшою пересувний металевою конструкцією в світі, очікується, що вона прослужить не менше 100 років

У середу, 10 липня, ДП Чорнобильська АЕС ввело в експлуатацію новий безпечний конфайнмент від компанії Novarka, яка проектувала і будувала об’єкт над зруйнованим четвертим енергоблоком протягом 20 років.

З цього моменту Україна відповідає за експлуатацію та обслуговування конструкції, а також за демонтаж первинного саркофага, побудованого незабаром після аварії.

У представництві Євросоюзу в Україні відзначили, що очікують якнайшвидшого завершення будівництва нового тимчасового сховища використаного ядерного палива.

«Це буде ще одним великим кроком для перетворення епіцентру трагічної аварії 1986 року в стабільне і екологічно безпечне місце», — сказано в повідомленні представництва в Facebook.

ЄС був основним донором проекту, виділивши на нього 431 млн євро. Ще 700 млн євро надав Європейський банк реконструкції і розвитку. В цілому міжнародне співтовариство зібрало на саркофаг 1,5 млрд євро.

Арка стала найбільшою пересувний металевою конструкцією в світі і однією з наймасштабніших міжнародних колаборацій. Очікується, що вона прослужить не менше 100 років.

Саме будівництво конфайменту після підготовчих робіт почалося в 2012-му. У березні 2019 го проходили пусконалагоджувальні роботи, а також випробування обладнання і технологічних систем конфайнмента. В кінці квітня об’єкт був введений в режим пробної експлуатації. Дослідницько-промислова експлуатація триватиме ще близько року, після чого ЧАЕС отримає ліцензію і перейде до демонтажу конструкцій першого Укриття.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий