Новий трудовий кодекс: крок вперед чи геноцид українців?

Депутати готуються оновити Трудовий кодекс, замінивши ряд застарілих законів про працю. Тепер відносини між співробітником і роботодавцем будуть регулюватися законом жорсткіше. Чого чекати українцям?

У парламенті працюють над проектом закону так званого ліберального Трудового кодексу. Згідно з планами влади, Трудовий кодекс повинні схвалити до Нового року, тому зараз іде активна робота над ним. Нагадаємо, що ще у вересні глава парламентського комітету з питань соцполітики Галина Третьякова обіцяла, що новий кодекс буде дуже ліберальним для роботодавця. У планах влади створити максимально комфортні умови для бізнесу. Але чого ж чекати простим роботягам?

Профспілки проти

14 листопада під парламентом зібралися представники всеукраїнських профспілок, які виступають проти планів влади. Протестуючі заявляли, що новий кодекс містить дискримінаційні норми щодо найманих працівників і обмежує їх трудові права. Наприклад, новий закон дозволяє роботодавцю встановлювати 12-годинний робочий день, звільняти співробітників під час відпустки, декрету і навіть лікарняного. Звільняти людей можна буде без пояснення причин. Крім цього, він дозволить роботодавцям встановлювати для працівників практично будь-які дискримінаційні умови. У планах уряду скасувати пільги у вигляді додаткових відпусток, декрет і частково лікарняний. Представник Федерації профспілок Дмитро Лях вважає, що новий Трудовий кодекс порушує права і гарантії, передбачені Конституцією. На думку експерта, новий закон абсолютно не відповідає європейській практиці.

Що кажуть експерти?

Економічний експерт Всеволод Степанюк вважає, що новий Трудовий кодекс призведе до подальшого зростання еміграції з України. За його словами, закон погіршить ситуацію на ринку праці в Україні до такої міри, що людям не залишиться іншого виходу, як тікати з країни туди, де їх права будуть захищати. По суті, влада планує серйозно урізати права найманих працівників на користь роботодавців. Степанюк впевнений, що при таких умовах для українців не буде стимулу працювати легально і платити податки. Всі будуть намагатися піти в тінь. На думку експерта, мета влади — витіснити українців з України.

Соціолог Андрій Єременко не такий категоричний по відношенню до документу. За його словами, лібералізація відносин між роботодавцями і працівниками має свої позитивні сторони. За словами Єременка, сьогодні матерів-одиначок не хочуть брати на роботу, тому що держава забезпечує їх низкою гарантій: їх важко звільнити, у них є право на додаткову відпустку. По суті, захист, прописаний в чинному Трудовому кодексі, грає проти них. Коли ці норми скасують, такі жінки стануть більш конкурентоспроможними. Єременко вважає, що для бізнесу ці зміни будуть корисні. Завдяки тому, що людей буде простіше звільнити, офіційно оформляти людей на роботу також стануть частіше. Експерт додав, що проблеми можуть виникнути в маленьких містах, де роботою людей забезпечує кілька містоутворюючих підприємств.

Політичний експерт Михайло Чаплига вважає, що новий Трудовий кодекс повинні були розробляти профспілки, а не влада, яка зібрала в цьому документі «хотєлки» зовнішніх кредиторів. За словами експерта, Трудовий кодекс повинен бути збалансований між інтересами найманого працівника і роботодавця, а зараз спостерігається явна перевага. Чаплига наголосив, що в парламенті зареєстровано два законопроекти, які були спільно розроблені політика ми і профспілковими організаціями. Один з них зареєструвала фракція «Опозиційна платформа — За життя», другий — «Батьківщина». За словами експерта, між цими законопроектами невелика різниця, але обидва вони відповідають міжнародним стандартам і задовольняють інтереси працівників і роботодавців. Але ж ні! Уряд працює над «своїм» Трудовим кодексом. Ось тільки розробити якісний законопроект за такі короткі терміни неможливо. Хіба що «слуги» скористаються грузинським досвідом, де головне правило Трудового кодексу — роботодавець завжди правий.

 

Раніше RabinovichTV писав, що уряд хоче відмовитися від прожиткового мінімуму.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий