Новий уряд та новий план дій – від приватизації до земельної реформи

Не встигла Верховна Рада призначити нового прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та новий склад Кабміну, як в уряді уже заявили про широкомасштабні плани.

Не встигла Верховна Рада призначити нового прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та новий склад Кабміну, як в уряді уже заявили про широкомасштабні плани.

Отже, новий  уряд планує передати всі державні та комунальні підприємства в окремий холдинг.  Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час спілкування з журналістами 30 серпня.

«Ми зараз думаємо над створенням державного холдингу, який вивів би всі ці комунальні та державні підприємства з-під міністерств. Щоб ц кожного міністра не було цього баласту на балансі. З-під Кабміну це потрібно прибрати, політики взагалі не повинні цим займатися», — повідомив Гончарук.

За його словами, діяльність державних компаній має супроводжувати окремий менеджмент і в уряді вже мають кандидатуру на цю посаду. Водночас про кого саме йде мова Гончарук уточнювати відмовився.

Також Гончарук повідомив, що підтримує проведення приватизації в Україні. Зокрема, він запропонував приватизувати частину «Укрзалізниці».

Новопризначений Кабінет Міністрів планує  розділити «Укрзалізницю» на три компанії і продати її частини приватним інвесторам .

«Особисто моя позиція: чим менше держави в економіці, тим краще. Звичайно, залишаться підприємства, які є стратегічними — та ж «Укрзалізниця». Там є частина, яка не може бути приватизована — залізничне полотно», — сказав Гончарук.

Він додав, що та частина компанії, де є природна монополія має залишитися державною.

«Є модель, коли підприємство ділиться на операторів трьох різних частин. Це окрема і дуже складна історія. Те, що може бути і є природною монополією, де не може бути конкурентного ринку, можна залишити державі. І то, я б заводив туди приватний капітал», — заявив Гончарук.

Крім того, новий уряд планує  укласти довгостроковий контракт з Росією про транзит газу .

Кабінет Міністрів готується до тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС щодо укладання нового контракту про транзит російського газу до Європи. В уряді планують, щоб цей контракт був довгостроковим.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час спілкування з журналістами 30 серпня.

«Нам, звісно, необхідно добитися довгострокового контракту про транзит. Для цього потрібно гарно попрацювати», — повідомив прем’єр.

За його словами, наразі триває формування позиції української сторони на майбутньому раунді тристоронніх переговорів, тому наразі він відмовився від коментарів з цього приводу.

Також Гончарук заявив про необхідність завершити питання щодо анбандлінгу Нафтогазу (розділення компанії та виділення з неї ГТС) протягом найближчих тижнів. Зазначимо, що це одна з вимог ЄС до України та необхідна передумова для укладання нового транзитного контракту.

Раніше голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що тристоронні переговори про транзит мають відбутися 16 вересня у Брюсселі. Водночас російська сторона досі не підтвердила свою участь у них.

Зазначимо, що російська сторона відтерміновує черговий раунд переговорів про транзит свого газу через українську ГТС з весни цього року, мотивуючи це зміною влади в Україні. Щороку транзит російського газу приносить близько 2-3% від ВВП України, а чинний контракт на транзит закінчується 31 грудня 2019 року. Без нового контракту Україна може втратити свій статус транзитера газу до Європи та відповідні доходи від транзиту.

Напередодні стало відомо, що РФ хоче укласти контракт на транзит з Україною терміном на 1 рік.

І це ще не все. Також у Кабміні анонсували, що для  ефективного проведення земельної реформи вирішили  об’єднати  Мінекономіки з Мінагрополітики.

Зокрема в уряді пояснили, для чого об’єднали Міністерство економічного розвитку та торгівлі з Міністерством аграрної політики. Отже, там вважають, що це сприятиме ефективнішому проведенню земельної реформи. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінекономіки.

«Об’єднання має на меті пришвидшення реалізації ключових реформ, таких як: приватизація державних підприємств, запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, детінізація аграрних ринків та земельних відносин, лібералізація трудових відносин — збільшення кількості легальних робочих місць, розширення доступу до міжнародних ринків, перезавантаження системи професійного навчання, модернізація підходів до наукових досліджень та запровадження інновацій в аграрному секторі», — повідомили у Мінекономіки.

Водночас в уряді ще планують проводити переговори з аграрним бізнесом щодо моделі такого об’єднання міністерств. Зокрема, там заявляють, що об’єднання не має вплинути на циклічність діяльності агробізнесу в Україні.

«Безумовно, об’єднання міністерств носить не лише бюрократичний, а і стратегічний характер. І в цьому стратегічному вимірі нам критично почути ключових стейкхолдерів. З огляду на це, ми плануємо проведення координаційної зустрічі з представниками аграрного сектору для визначення больових точок і перспектив», — повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Як повідомляв  Rabinovich TV  , у четвер ввечері 29 серпня  народні депутати підтримали кандидатури членів уряду, запропоновані прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий