NW: Нобелівські лауреати закликали людство спуститися з небес на Землю

Першовідкривачі екзопланет вважають, що людство чинить безвідповідально, мріючи переїхати з Землі в інші світи

На початку жовтня двоє вчених-фізиків, Мішель Майор і Дідьє Кело, стали лауреатами Нобелівської премії за відкриття першої екзопланети в 1995 році. За чверть століття, що минула з часу відкриття, астрономам вдалося виявити в космосі понад чотири тисячі нових світів. Однак нобелівські лауреати закликають людство спуститися з небес на Землю.

Про це пише видання Newsweek.

З глузду з’їхали

На думку Майора, людству не варто сподіватися на те, що колись воно покине рідну планету і переїде на іншу. Він вважає, що мрія жити на якийсь езкопланеті – «абсолютно божевільна».

Далеко-далеко

Величезні відстані в космосі завадять людям колонізувати нові Всесвіти. Навіть найближчі екзопланети знаходяться в декількох десятках світлових років від Землі. Польоти колоністів займуть занадто багато часу і потребуватимуть величезних ресурсів.

Досить мріяти

Вчений упевнений, що подібні проекти краще присікати з самого початку. Розмови про те, що Землю можна «загидити», а потім покинути і перебратися на інший кінець Галактики, змушують людей поводитися безвідповідально по відношенню до рідної планети.

Разом з тим, останні дослідження NASA показують, що більшість екзопланет складається з газів і брил льоду. Небесних тіл, що складаються з гірських порід, таких, як Земля, в космосі не так вже й багато. Людям нікуди перебиратися – немає жодної планети, яка могла б зрівнятися з нашою.

Наведіть порядок

77-річний вчений вважає, що людство ще дуже нескоро покине свою колиску, а життя на Землі продовжить розвиватися. Піклуватися варто, в першу чергу, про свій дім, не вичавлюючи з нього всі ресурси до останньої краплі, сподіваючись кудись втекти, коли брати буде більше нічого.

Однак Майор упевнений, що людям судилося відкрити невідомі раніше форми життя на інших планетах, поза Сонячною системою. Щоб виявити їх, людству потрібно розвивати технології, що дозволяють «заглядати» на великі відстані.

Хто винен?

Кело згоден з колегою: «Поки що у нас немає таких технологій, нам знадобляться для їх створення тисячі або мільйони років. Для початку нам потрібно подорослішати як виду і усвідомити, що ми несемо відповідальність за поверхню і атмосферу рідної планети. Ми ставимо під загрозу не тільки своє існування, а й життя інших видів».

Він додає, що сподіватися на переліт на іншу планету – безвідповідально. Тільки в тому випадку, якщо людство усвідомлює всю відповідальність за те, що відбувається на Землі, у нього буде шанс відправитися до зірок.

Читайте також — Мirror: Фільтри Instagram змушують молодь лягати під ніж хірурга 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий