NYT: Трамп звик до «політичних послуг» Києва завдяки Порошенку

Адміністрація Трампа спочатку ставилася до України з недовірою, і це змусило Порошенка шукати спосіб її задобрити.

Ще до того, як президент США Дональд Трамп невдало поспілкувався телефоном із українським колегою Володимиром Зеленським, американський президент звик отримувати від Києва «невеликі послуги». Попередник Зеленського відчайдушно потребував підтримки Трампа, пише New York Times.

Будьте ласкаві! 

Петро Порошенко обіймав посаду президента України до травня 2019 року. Він і його команда відчайдушно і продумано боролися за прихильність Трампа. Це було складне завдання, тому що Трампа переконали – Київ якщо кого і підтримує, то це його противника на виборах 2016 року Хілларі Клінтон.

На догоду Трампу Києву довелося підписати кілька торгових угод, політично вигідних Трампу, заморозити потенційно шкідливі кримінальні справи і спробувати підібратися до американського лідера через колишнього главу його штабу Пола Манафорта.

Задобрити Трампа

 За порадами помічників Порошенко намагався домогтися розташування Трампа, спілкуючись з ним про гравців американського футболу, зокрема – про улюбленого гравця Тома Бредлі з команди New England Patriots. Судячи з усього, Білому дому ці відносини також здавалися такими, які допоможуть лідеру США утвердитися на політичній арені.

 Коли Трамп спілкувався із Зеленським, він був упевнений, що в його політично мотивованій вимозі не буде нічого нового для Києва. Зрештою, тактика Порошенка дала свої плоди: був скасований мораторій на продаж Україні летальної зброї. У 2017 році з подачі генпрокурора Юрія Луценка були заморожені справи, які стосувалися розслідування Роберта Мюллера – про російське втручання в американські вибори.

За словами конгресменів-демократів, після запуску процедури імпічменту в США слідчі мають намір перевірити контакти Трампа з Порошенком, починаючи з 2017 року. При цьому в команді Зеленського, зі свого боку, вирішили перевірити, за якими таємними каналами спілкувалися між собою українські та американські чиновники до 2017 року.

Футбольний хід

 Наразі ніщо не вказує на те, що ракети Javelin були продані Україні в рамках такого «обміну послугами». Проте слідчим Конгресу необхідно знати, під впливом яких політичних чинників Трамп ухвалив це рішення.

Першим кроком української сторони увечері 4 лютого 2017 року стала ретельна підготовка до першої розмови з Трампом: команда Порошенка з’ясувала, чим захоплюється американський президент і пропрацювала можливі репліки з цього приводу. Після майже світської розмови про Супербоул Порошенко перейшов до більш важливого питання – звернувся до Трампа з проханням призначити спецпредставника США для переговорів з Кремлем.

Крок назустріч

 Порошенко розумів, що за прихильність Трампа доведеться поборотися. Під час передвиборної гонки в США він всіляко підкреслював свою симпатію до Клінтон. В очах Трампа Порошенко був противником і ворогом його президентства. З подачі Манафорта з’явилася теорія про те, що пошту демократів зламала Україна. Запанікувавши, український президент почав шукати спосіб задобрити Трампа, і запропонував йому взаємовигідний договір про покупку вугілля з США на десятки мільйонів доларів для українських ТЕЦ.

На той час Україна дійсно зіткнулася з нестачею вугілля через припинення поставок з Донбасу. На думку Костянтина Єлісєєва, тоді ще головного зовнішньополітичного радника Порошенка, план з покупкою американського вугілля був ідеальною угодою. Під час передвиборної гонки Трамп обіцяв, що вугільні шахти Пенсільванії знову будуть затребувані, і цей договір був вигідним усім учасникам. Хоча в підсумку США вдалося зберегти завдяки цій угоді всього 70 робочих місць.

Читайте також — Foreign Рolicy: Ласкаво просимо до Сполучених Штатів України 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий