Обережно, фальшивка: в Україні масово підробляють крупні купюри

За даними Нацбанку, найчастіше підроблені гроші збувалися в касах фастфудів, дрібних торгових точках і на автозаправках

В Україні все частіше стали виявляти підроблені банкноти номіналом 500 гривень. Про це повідомила прес-служба Національного банку України, уточнивши, що мова йде про гроші зразка 2006 року.

«У серпні нинішнього року зафіксовано збільшення кількості вилучених з обігу підроблених банкнот номіналом 500 гривень, виготовлених за допомогою струминного друку з імітацією ультрафіолетового захисту», — розповіли в прес-службі Нацбанку.

Але є і хороші новини: у цілому підроблених грошей за перше півріччя виявили менше на 20%, ніж за такий же період минулого року. При цьому найчастіше фальшивомонетники друкували п’ятисотки, сотки, двохсотки і купюри номіналом 50 гривень.

«Інші вилучені з обігу підроблені банкноти, номіналами від 1 до 20 гривень, склали 1% від загальної кількості підробок», — розповіли в НБУ.

За даними Нацбанку, найчастіше підроблені гроші збувалися в касах фастфудів, дрібних торгових точок і на автозаправках. Підроблені банкноти номіналом 500 грн найчастіше збувалися ділками в касах АЗС Київської, Закарпатської, Волинської, Черкаської та Житомирської областей, а також у столиці.

Нацбанк розробив ряд елементарних порад, як визначити фальшивку, не маючи під рукою спеціального обладнання: «Елементи захисту дозволяють перевірити справжність за допомогою тактильного контролю. На дотик перевіряється рельєфність окремих зображень на лицьовій стороні банкноти».

Справжність купюри номіналом 500 грн теж легко перевірити — під різними кутами потрапляння світла на банкноту число 500 на цій купюрі злегка змінює колір. Банкіри також радять касирам, які не мають на робочому місці детекторів для визначення автентичності, обзавестися хоча б збільшувальним склом. З його допомогою радять вишукувати на купюрах мікротексти. Якщо таких немає, то купюра підроблена.

З початку року українські суди винесли більше сотні вироків тим, хто-небудь виготовляв сам підроблені гроші, або збував їх після того, як сам виявив, що отримав підробку. Ми проаналізували судові вердикти. Частина з них говорить про те, що в країні чимало випадків, коли українці отримали підроблені гроші або на здачу, або при валютних операціях. Аби не допустити зазнавати збитків, люди пробували обдурити тепер уже інших, але зазнали фіаско і стали фігурантами кримінальних справ.

Судові вироки підтверджують статистику НБУ: в обороті чимало підроблених банкнот номіналом 500 гривень, а також валюти номіналом 100 доларів США та 100 євро. У більшості випадків суди засуджували людей до умовних термінів, але лише в тих випадках, коли неуважний громадянин отримав 200 або 500 грн і сам спробував їх збути. В інших випадках судді засуджували винних і до реальних п’яти років в’язниці.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий