Одні перевірки замість підтримки: школи в Україні перевірять по-новому

В Україні проводитимуть моніторинг якості освіти. Що це означає?

Мабуть, тому що п рем’єр-міністр Олексій Гончарук пожалівся, що в деяких регіонах держава переплачує в 5 разів за освіту дітей, в Україні будуть проводити моніторинг якості освіти. Так, Міністерством освіти і науки уже затверджений Порядок проведення моніторингу якості освіти.

Документ визначає механізм підготовки та проведення моніторингу якості освіти та освітньої діяльності у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти незалежно від їх підпорядкування, типу й форми власності.

Метою проведення моніторингу є виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях, у закладах освіти, встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності її заявленим цілям, оцінювання причин відхилень від цілей, інформує «Освіта.ua».

Об’єктами моніторингу можуть бути освітні та управлінські процеси в закладах освіти, різні види діяльності учасників освітнього процесу, умови здійснення освітньої та управлінської діяльності, результати запровадження освітніх змін, стан організації освітнього процесу в закладі освіти, результати навчання та розвитку здобувачів освіти, формування їх компетентностей тощо.

Суб’єктами моніторингу можуть бути Міністерство освіти і науки, Державна служба якості освіти, Український центр оцінювання якості освіти, його регіональні центри, наукові організації, наукові, науково-методичні установи, інші установи, які належать до сфери управління МОН тощо.

Передбачається, що моніторинг може бути внутрішнім і зовнішнім, а також може проводитися на локальному, регіональному, загальнодержавному або міжнародному рівнях.

Участь закладів освіти та учасників освітнього процесу в зовнішньому моніторингу якості освіти є добровільною, крім моніторингу на загальнодержавному або міжнародному рівнях.

До слова, у п’ятницю на ранковому засіданні Верхової Ради під час розгляду звіту уряду прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що в деяких регіонах держава переплачує в 5 разів за освіту дітей в селах.

«Ми маємо чіткий план опорних шкіл, який дозволить нам оптимізувати систему середньої освіти і зробити її більш доступною. Я вже говорив про це, на окремих ділянках ми витрачаємо на дитину в рік 100 тис. грн, коли середні витрати на дитину становлять 20 тис. Ми як держава переплачуємо в 5 разів, в той час як дитина отримує набагато гіршу освіту, ніж його однолітки в містах», — сказав Гончарук.