Офіційно: українці пробудуть на карантині до серпня

Життя в умовах вірусу: Кабінет міністрів України продовжив дію адаптивного карантину. Що варто знати.

17 червня Кабінет міністрів України прийняв рішення про продовження так званого адаптивного антікоронавірусного карантину в країні до 31 липня. Рішення ухвалено з доопрацюванням в одноденний термін.

«4853 людини захворіли на коронавірус за останні 7 днів. І це найбільше число за весь час пандемії в Україні», — сказав очільник уряду та поскаржився на те, що багато українців нехтують карантинними заходами.

Він закликав громадян України не «відриватись від реальності» та дотримуватися масочного режиму та соціальної дистанції.

«Враховуючи зростання кількості коронахворих ми продовжимо дію адаптивного карантину до 31 липня цього року. Також ми розглянемо запропоновані міністерством охорони здоров’я оновлений підхід до адаптивного карантину, який передбачає можливість посилення карантину в окремих регіонах, якщо цього вимагатиме ситуація». — сказав Шмигаль.

На його думку, це наразі найефективніший спосіб протистояти поширенню коронавірусу.

Згідно прийнятого рішення, заборонятиметься перебування в громадських будинках, спорудах та транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту. А в транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.

Водночас уряд оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням COVID-19 може відбуватися посилення карантинних обмежень.

Зокрема, заборони можуть встановлюватися щодо:

— проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;

— діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;

— роботи метрополітену;

— перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;

— відвідування закладів дошкільної освіти;

— роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;

— діяльності закладів харчування.

За його словами, уряд також ухвалить постанову про зміну графіків роботи в окремих сферах і галузях за пропозицією міністерства економіки.

«Для того, щоб розтягнути у часі години «пік», коли маса людей о 9 годині, як правило рухаються на роботу і завантажують громадський транспорт. Таким шляхом рухалися низка країн Європи і для України це також прийнятний варіант, коли години початку роботи для різних галузей і підприємств будуть розтягнуті з 8 до 10 годин і пізніше», — пояснив прем’єр.

Крім того, підприємствам рекомендується забезпечити, за можливості, гнучкий графік або дистанційну роботу .

Він також наголосив, що знову будуть затверджені низка заборон , зокрема на перебування у приміщенні без масок та обмеження щодо кількості пасажирів у транспорті.

Шмигаль закликав міських голів забезпечити населення достатньою кількістю громадського транспорту, а також контролювати обмеження щодо кількості людей у вагон електричок, автобусах та маршрутках, щоб «не довелось усім Кабміном їхати перевіряти».

Також очільник уряду звернувся до керівників МОЗ та МВС щодо контролю за дотриманням карантинних правил.

У свою чергу міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що рішення про посилення чи послаблення обмежувальних заходів і надалі ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС на  основі оцінки епідемічної ситуації.

Регіоном зі значним поширенням  COVID-19 вважатиметься регіон, в якому наявна одна з наступних ознак:

— завантаженість ліжок становить понад 50%;

— середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань становить менш ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів;

— коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 11%;

— показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 більш ніж 8 випадків 100 тис. населення.

Уряд також має намір затвердити методику посилення обмежувальних заходів в разі погіршення епідеміологічної ситуації.

Нагадаємо, що адаптивний карантин був введений приблизно місяць тому і повинен був завершитися 22 червня.

«Пропонується встановити з 22 травня 2020 року 22 червня на території України карантин з урахуванням епідемічної ситуації в регіонах. Це так званий адаптивний карантин, про який ми говорили», — заявив тоді глава МОЗ Максим Степанов, який допустив також передчасну скасування обмежень у разі зниження кількості захворілих.