Пенсійний фонд потрапив у смартфон: як працюватиме мобільний додаток

Тепер у смартфон «потрапив» Пенсійний фонд. «Зе команда» у тестовому режимі розробляє спеціальні програми під мобільні пристрої.

«Діджиталізація» добралася до економіки та соціальної сфери України. З метою спростити українцям умови отримання інформації чи замовлення певних послуг «Зе команда» розробляє спеціальні програми під мобільні пристрої. Тепер у смартфон «потрапив» Пенсійний фонд. 

Чи зможуть літні люди, які у більшості своїй ледь кінці з кінцями зводять, розібратися з цими додатками – питання. Так само, як і питання, чи мають вони смартфони, про які так завзято розповідає владна молода команда. Та все ж процес, як то кажуть, запущено, тому на часі розібратися, які питання можуть вирішити українці, користуючись новим мобільним додатком від Пенсійного фонду.

Отже, з вересня Пенсійний фонд України починає впроваджувати новий електронний сервіс – мобільний додаток «Пенсійний фонд». Проект розроблено для реалізації системи надання електронних послуг «Е-пенсія» і забезпечення максимально зручної та оперативної взаємодії громадян із Пенсійним фондом.

Та поки програма працюватиме у тестовому форматі, попереджає офіційний сайт Пенсійного фонду. «Відтепер громадяни мають можливість доступу до електронних сервісів Фонду у зручному форматі з мобільних пристроїв – смартфонів та планшетів. Завантажити додаток за посиланням: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.gov.pfu», – зазначається у повідомленні. 

Щоправда, за повідомленням, на першому етапі версія мобільного додатку працюватиме на смартфонах із платформою Android (для версії, починаючи з 4.4 (KitKat), пізніше вийде версія – з IOS (починаючи з IOS 11).

У ПФУ переконані, що впровадження нової програми дозволить підвищити якість надання послуг та забезпечить можливість користуватися електронними послугами Фонду з мобільних пристроїв – смартфонів та планшетів.

Передбачається, що мобільний додаток забезпечить: 

* захист прав застрахованих осіб шляхом контролю за сплатою страхувальниками страхових внесків; 

* доступ пенсіонерів до даних електронної пенсійної справи;

* а також оперативний доступ до Електронного реєстру листків непрацездатності.

Крім того, використання програми забезпечить доступ усіх працюючих (застрахованих осіб) до інформації щодо анкетних даних, заробітної плати та інформації щодо надбаного страхового стажу. Ці данні містяться в електронній обліковій картці соціального страхування, у Реєстрі застрахованих осіб.

Розробники мобільного додатку переконують, що він буде корисним для багатьох громадян.

Зокрема, ЗАСТРАХОВАНІ ОСОБИ зможуть знайти відомості у Реєстрі застрахованих осіб. Тут можна переглянути анкетні дані, дізнатися, яку інформацію про заробітну плату надав роботодавець чи страхувальник. Також програма забезпечить доступ до інформації про страхові внески, сплачені на користь особи, набутий страховий стаж. У свою чергу ПЕНСІОНЕРИ зможуть дізнатися відомості з електронної пенсійної справи.

Крім того, усім категоріям громадян забезпечена можливість: 

* переглядати стан опрацювання звернень до фонду, в тому числі прикріплених до звернень документів; 

* верифікувати документи, довідки, сформовані в особистому електронному кабінеті; 

* одержувати та переглядати повідомлення від Пенсійного фонду України, вказується у повідомленні ПФУ.

Та, як зазначалося вище, поки мобільний додаток працює у тестовому режимі. «Якщо ви, вже  користуючись додатком і помітили помилку, маєте зауваження, побажання чи ідеї, напишіть нам на [email protected]», – говориться в повідомленні Пенсійного фонду.

Втім, у ПФУ пообіцяли, що вже найближчим часом функціонал мобільного додатку розшириться. Будуть додані наступні можливості

* подання документів для призначення чи перерахунку пенсій в один дотик (Е-пенсія); 

* зміна параметрів інформування; запис на прийом у відділи обслуговування; 

* перегляд електронних листків непрацездатності по застрахованій особі; 

* подання запитів на формування електронних листків непрацездатності застрахованою особою; 

* погодження щодо реєстрації електронних листків непрацездатності по зверненню страхувальників.

Щоб скористатися сервісом, особі потрібно мати ключ кваліфікованого електронного підпису, який раніше називався ЕЦП. Він дозволяє використовувати повний набір можливостей.

Також для роботи із сервісом можна попередньо зареєструватися на ВЕБ-порталі Фонду через Веб-браузер за допомогою логіну та паролю. «У такому випадку при формуванні довідок не використовуються особисті дані користувача, виводиться лише затребувана інформація», – йдеться у повідомленні.

Та і це не все. З серпня українці можуть оформити грошову виплату, скориставшись сервісом призначення пенсії в «один дотик». Надавши необхідні документи через Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, майбутнім пенсіонерам потрібно відвідати сервісний центр один раз.

Щоб подати документи дистанційно потрібно:

* авторизуватись в особистому кабінеті на вебпорталі https://portal.pfu.gov.ua за допомогою електронного цифрового підпису;

* у розділі особистого кабінету «Заява на призначення пенсії» завантажити весь пакет необхідних для призначення пенсії документів у сканованому вигляді;

* підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми «Звернення».

Користувачі можуть додавати документи у разі потреби протягом трьох місяців. Час очікування розгляду заяви – десять днів, повідомляє телеканал ZIK.

Як повідомляв  Rabinovich TV , держава у смартфоні в дії. Як заявив Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет » трудові книжки мають піти в історію, починаємо винищувати паперовий обіг у держорганах «. За його словами, у планах нової молодої команди протягом 6-9 місяців «винищити» паперові процеси у сфері HR і перевести в електронний формат документи, що стосуються кадрових питань в держорганах.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий