Перепис населення: що будуть питати і чого боятися

Якщо переписувач відмовляється надати посвідчення — не пускайте його на поріг, не відповідайте на його питання, викликайте відразу ж поліцію

В Україні планують провести перепис населення, на що в проекті держбюджету-2020 планують виділити 3,4 млрд гривень.

Під час перепису українцям будуть задавати близько 50 питань з анкети, щоб сформувати уявлення про те, яка кількість людей і якого віку, проживає в Україні, яке мають освіту і рівень забезпеченості. Такі дані необхідні для формування правильної політики держави у всіх сферах, пише «КП» в Україні».

«Щоб не виникало перекосів при проведенні тієї ж трудової, пенсійної реформи, потрібно точно знати, скільки у нас трудоспоспособного, передпенсійного населення. У питанні подолання безробіття та створення нових робочих місць буде важлива інформація про трудових мігрантів. Грунтуючись на даних перепису, можна буде коригувати багато інфраструктурних проектів «, — пояснює політолог Володимир Бондаренко.

У Кабміні кажуть, що екстрена перепис населення потрібна хоча б для того, щоб навести порядок в питанні надання соціальних послуг, соцзахисту. Для цього вже до кінця 2019 року в команді Зеленського планує зіставити дані основних держреєстрів.

«Дуже багато фейкової інформації в наших реєстрах. Ми повинні і шукаємо можливість в цьому році провести так звану електронну перепис населення, тобто об’єднати всі бази даних, щоб подивитися, а скільки насправді у нас населення, яке воно, що це за люди , яку допомогу вони отримують, — заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук та уточнив, що отримана інформація допоможе в майбутньому більш точно розпоряджатися коштами, тобто «більше коштів отримають ті, кому насправді вони потрібні».

Переписувачі можуть цікавитися виключно первинними персональними даними. Відповідно до закону про перепис населення є 12 базових питань: ПІБ, стать, вік, дата і місце народження, сімейний стан, етнічне походження, мовні відмінності, громадянство, освіту, джерела існування, зайнятість, міграційну активність, житлові умови.

Кожен з цих питань буде мати уточнюючі питання. Наприклад, цікавлячись джерелами доходів, переписувачі можуть поцікавитися: чи отримували ви в цьому місяці перекази з-за кордону, соціальну допомогу, аліменти, доходи від здачі нерухомості в оренду, скільки людина знаходиться на вашому утриманні.

У графі «міграція» можуть бути уточнюючі питання: як довго ви живете саме за цією адресою, жили ви протягом року в іншій країні і чому, чи плануєте найближчим часом внутрішню міграцію або еміграцію, чому?

Один з найбільших блоків питань присвячений житловим умовам. Тут розпитають і про метраж житла, і рік побудови, і про побутові умови: воду берете з крана або колодязя, туалет (кухня) в квартирі або поза житлового приміщення, є чи в приміщенні електрику, газ, інтернет і т.д.

«Перепис — це 50 запитань в анкеті», — додала Елла Лібанова, директор інстітутат демографії та соцдосліджень.

Щоб перепис показав реальну «картинку» по країні, відповідати потрібно на всі питання, не побоюючись, що ваші персональні дані будуть передані, наприклад, в податкову.

Убезпечити себе можна тільки одним способом — вимагати посвідчення. Кожен переписувач повинен мати посвідчення з такими даними: фотографія, ПІБ, координати переписного ділянки, а також паспорт. Якщо переписувач відмовляється надати посвідчення — не пускайте його на поріг, не відповідайте на його питання, викликайте відразу ж поліцію. Набирайте відразу 102, якщо виникла підозра, що посвідчення липове.

Як повідомляв RabinovichTV , за рекомендацією ООН, в більшості країн світу перепис населення проводять кожні десять років. В незалежній Україні єдина перепис населення відбувся 18 років тому — в 2001 році. Новий перепис постійно переносили з різних причин — від фінансових до політичних . Раніше прем’єр-міністр Олексій Гончарук допускав проведення перепису населення в 2019.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.    

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий