Перестановки у владі: чому від Зеленського йдуть губернатори

На початку тижня уряд змінив відразу п’ять губернаторів. З чим пов’язані такі кадрові рішення?

20 жовтня на засіданні Кабміну було прийнято низку кадрових рішень. По-перше, уряд прийняв відставку глави Київської області Михайла Бно-Айріяна, який вирішив покинути посаду зі словами «краще гордо померти, ніж повзати на колінах», і голови Луганської області Віталія Комарницького. Крім цього, Кабмін змінив керівників Кіровоградської, Харківської та Чернігівської областей.

Нове керівництво

Головою Київської області став харків’янин Олексій Чернишов — успішний управлінець і бізнесмен.

Керівником Луганщини призначили Сергія Гайдая — вихідця з Сєвєродонецька. Гайдай в складі команди Геннадія Москаля працював в Закарпатській області.

Головою Кіровоградської ОДА став Андрій Балонь — в минулому правоохоронець.

Керівником Харківщини замість рейтингової Юлії Світличної став Олексій Кучер . Він був обраний нардепом від «Слуги народу» по одному з Харківських округів. Кучер — юрист, відомий своєю роботою над багатьма скандальними справами.

Головою Чернігівської області призначили Андрія Прокопенка , відомого своєю роботою у виборчих штабах російських партій, партії «Наш край» і «Аграрної партії». На останніх виборах Прокопенко працював у виборчому штабі «Слуги народу» в Одесі.

Відомий юрист і правозахисник Ярослав Гришин привітав нових людей на посадах, заявивши, що нарешті керівництво областей вибирали за принципом професіоналізму, порядності та патріотизму. Він привітав з призначенням випускників Української школи політичних студій Андрія Прокопенка, Андрія Балоня і адвоката Олексія Кучера.

Не перша перестановка

Відзначимо, що Володимир Зеленський почав міняти глав областей ще в червні. За цей час він підчистив практично всі державні адміністрації. Останні перестановки відбулися на початку жовтня в Одеській та Тернопільській областях.

Відзначимо, що більшість губернаторів вважали за краще тихо піти у відставку — без скандалів і розголосу в пресі. Можливо, вони вирішили повернутися до своєї основної діяльності, не бажаючи брати на себе відповідальність за майбутні провали влади. Політичний експерт Володимир Воля зазначає, що, швидше за все, більшість губернаторів просто не уявляли, що це за робота. Посада голови ОДА, за словами експерта, вимагає багато часу і зусиль, потужних комунікацій з місцевим бізнесом та регіональними групами впливу. Воля припускає, що коли губернатори зіткнулися з усіма цими проблемами і скандалами, вони не захотіли все це розгрібати.

Колишній голова Закарпатської області Геннадій Москаль вважає, що голови держадміністрацій зіткнулися з відсутністю на місцях кваліфікованих кадрів і команди. Москаль наголосив, що «відставники» і самі не мали достатнього досвіду роботи на таких посадах.

Політолог Олексій Якубін зазначає, що кадрові перестановки можуть бути пов’язані з низькою ефективністю чиновників. За словами експерта, Кабмін встановив для всіх губернаторів терміни, за які вони повинні показати результати роботи або звільнити місце. Якубін зазначає, що міністри сьогодні цілодобово працюють, щоб забезпечити президенту інструменти для вирішення нагальних питань. В такому ж режимі працюють губернатори. Хто не справляється з поставленими завданнями — відправляється у відставку. Крім цього, питання виникають і до тих губернаторів, в чиїх регіонах падає підтримка Зеленського.

У Зеленського немає команди

Експерт Інституту постінформаційного суспільства Дмитро Золотухін вважає, що у Зеленського немає справжньої команди. Те, що ми бачимо, всього лише штучно створений в медіа симулякр. За словами експерта, всередині команди «Зе» є кілька груп впливу, які домовляються і рухають весь цей процес. Тому кадрові перестановки можуть свідчити про договорняки всередині партії. На думку Золотухіна, в майбутньому всі ці процеси будуть посилюватися, і ми побачимо ще багато відставок і призначень до кінця року.

 

Раніше RabinovichTV писав, як міністр економіки Тимофій Милованов зізнався, що його ніколи не цікавила Україна.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий