«Південний міст» теж «стомлюється». Києву загрожує катастрофа

Науковці б’ють на сполох: Київ на межі нової катастрофи через «втомлений» міст.

Науковці б’ють на сполох, тому що у столиці «втомився» один із мостів через Дніпро. Виявляється, на сьогодні міст Патона,  якому до речі, виповнилося 66 років,  перебуває в критичному стані і може зруйнуватися в будь-який момент, якщо роботи з його відновлення не почати найближчим часом. Про це свідчать дані технічного дослідження, проведеного в 2018 році.

«Таке обстеження було зроблено (Інститутом сталевих конструкцій імені Шимановського), Київ виділив на той час 4 млн гривень. Результати обстеження – міст у критичному стані, він непрацездатний. Там само було приписано, що в нього кількість років експлуатації – нуль», — розповів представник Інституту електрозварювання ім. Патона Валерій Позняков, пише LB.ua.

Після отримання висновку була скликана група при КМДА, яка почала розробляти кошторис на реконструкцію моста.

«І начебто спочатку пішло непогано, але у зв’язку з тим, що міст – пам’ятка архітектури, термін «реконструкція» до нього не застосовується. З ним можна робити все: міняти матеріали, посилювати, але не можна змінювати форму і розмір конструкції. У зв’язку із цим усі роботи на цьому напрямку зупинилися», — зазначив учений.

Після цього Інститут ім. Патона провів власне дослідження прогонової споруди, щоб перевірити стан металевих конструкцій. Так, за даними доповіді, міст уже непрацездатний і термін його експлуатації закінчився. Метал нижнього поясу, який має товщину 14 міліметрів, зменшився до 7, а подекуди й до 5 міліметрів. Те ж саме трапилося і зі стінкою головної балки.

Крім того, металоконструкції постійно піддаються корозії та руйнуються. Під деформаційними швами мають бути лотки, які слугують для того, щоб вода стікала в Дніпро, а не потрапляла на металеві конструкції. Лотки давно зруйновані, вода накопичується і потрапляє на металеві конструкції. Під час заміни комунікацій на тротуарах не були загерметизовані шви біля стовпів освітлення. Звідти вода потрапляє та сміття на металевих конструкціях, що викликає корозію.

«Є фраза, яку часто використовують, – мости втомилися. Щодо цього моста ми можемо сказати, що ми не виявили жодної ознаки втоми металу», – розповів Позняков. У той самий час обстеження показало серйозну корозію. В окремих місцях товщина металу нижнього пояса за належних 14 мм скоротилася до 5 мм.

«Якщо далі будемо зволікати, можемо дочекатися, що міст зруйнується. Це може бути катастрофа! На початку 2000-х років міст був визнаний світовою громадськістю найвидатнішою пам’яткою інженерної архітектури ХХ століття. А ми його знищимо бездіяльністю», — сказав Позняков.

Важливо також припинити пересування по мосту вантажного транспорту, вага якого сягає десяти тон і більше. У разі подальшого ігнорування необхідності реконструювати міст, він може почати руйнуватися.

На думку науковця, щоб припинити процеси корозії, потрібно:

очистити всі металеві конструкції від сміття;

відновити проходи;

загерметизувати всі ті ділянки, де тече вода;

зробити детальне обстеження сучасними методами контролю, визначити технічний стан металевих конструкцій;

проаналізувавши дані, вирішувати, як надалі працювати з мостом;

зрештою, пофарбувати міст (щоб запобігти корозії надалі).

«Ну і далі потрібно пофарбувати. Ми згадували, коли його востаннє фарбували – а ніхто згадати не може. Адже це антикорозійні заходи», – зізнався учений.

Одже, виходячи із сказаного вище висновок лише один – замість того, щоб бути справжньою окрасою міста, коштовна споруда стає віддзеркаленням халатності та корупції…

Як відомо, міст Патона – перший у світі суцільнозварний міст завдовжки 1543 метри. Сучасний міст введений в експлуатацію 5 листопада 1953 року.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий