По справах САП сіли всього троє

Три роки працюють НАБУ та САП: де вироки?

54% судових засідань по справах НАБУ та САП було зірвано через різні причини. Про це заявив аналітик та координатор моніторингу діяльності антикорупційних органів Вадим Валько під час презентації результатів дослідження діяльності антикорупційних органів з березня по серпень 2018-го року. За цей час НАБУ завершило та передало до суду 150 справ, 33 з них отримали кінцеве судове рішення. На розгляді 123-х справ були присутні представники громадськості. 

Вадим Валько, аналітик: 

…Зі 123-х засідань 66-ть взагалі не відбулось. Серед основних причин того, що ці 66 засідань не відбулось – це відсутність складу суду. Ми п’ять місяців з’ясовували, яка причина відсутності складу суду. І приблизно порівну – це відпустки суддів або їх відсутність через участь у інших провадженнях. Це викликано великою кількість справ і невеликою кількістю суддів…

Серед інших причин експерти називають невідповідність кількості суддів в Україні кількістю проваджень, переданих САП після розслідування НАБУ. 

Антон Марчук, експерт з питань корупції: 

…На сьогоднішній день в України близько 4600 суддів, які мають повноваження для розгляду справ. І лише за минулий рік на їхній розгляд надійшло три мільйони справ…

За словами прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталія Кравця, зараз судові рішення мають 22 справи. За ними засуджено три особи.

Віталій Кравець, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури: 

…Два є реальних вироки, де відбувався дійсно розгляд за усіма правилами. Тобто, без жодних спрощених режимів. Там засуджено три особи за корупційні злочини. 19, наскільки я пам’ятаю, вироків – це також обвинувальні вироки. Але вони постановлені у спрощеному порядку за наслідками укладення угод. Одна ухвала у нас про закриття провадження і звільнення від кримінальної відповідальності…

Водночас, у САП жаліються на обмежений штат прокурорів, які не встигають на всі засідання по справах. 

Віталій Кравець, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури: 

…Штат САП обмежений – лише чотири десятки чоловік. І скоро у нас елементарно не вистачатиме прокурорів, щоб забезпечити участь в усіх засіданнях. Ми дедалі більше стикаємося з проблемою, коли ми мусимо вибирати на яке засідання йти, а яке засідання, відповідно, просити суд відкласти. Тому, як на мене, навіть після запуску антикорупційного суду будуть деякі непрості виклики…

Нагадаємо, що у цьому році на функціонування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з державного бюджету виділено 127 мільйонів гривень. На наступний пропонується трохи менше – 116 мільйонів, але проект державного бюджету іще не ухвалено навіть у першому читанні. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий