Подорожуємо, не витрачаючи ні копійки: музей «Гідрополіс» у Вроцлаві

Редакція Rabinovich TV розповідає про музеї і визначні пам’ятки України і всього світу, які можна відвідати віртуально. Сьогодні ми познайомимо вас з одним з найцікавіших музеїв Польщі — «Гідрополіс»

Сучасні технології сьогодні дозволяють відправитися в подорож, буквально, не виходячи з дому. І якщо фінанси або щільний графік життя не дозволяє вам прямо зараз купити квиток і відправитися в дорогу, можна просто включити комп’ютер і прогулятися по музеях і примітних місцях віртуально.

Ми пропонуємо вам огляд таких місць, адреси сайтів, і цікаві історії про те, що ви можете там побачити. Можливо, подорож онлайн надихне вас на реальну поїздку і пошук пригод.

У минулому матеріалі ми провели з вами  віртуальний тур по семи українським музеям під відкритим небом , в якому були представлені: музей народної архітектури та побуту в Києві ( «Пирогово»), Львові (Шевченківський гай), Переяславі-Хмельницькому і Ужгороді, а також Центру народознавства «Мамаєва Слобода» (Київ), Запорізької Січі — заповідника «Хортиця» (Запоріжжя) і резиденції Богдана Хмельницького в Чигирині.

Сьогодні ми пропонуємо вам «з’їздити» в гості до наших найближчих сусідів в Польщу, і відвідати один з найцікавіших сучасних музеїв, розташований у Вроцлаві — Гідрополіс .

За результатами конкурсу National Geographic «7 нових чудес Польщі» в 2016 році Гідрополіс зайняв перше місце і тепер має повне право називатися одним з чудес країни.

Цей мультимедійний та інтерактивний центр знання про воду відкритий для відвідувачів з 2016 року і розташований у Вроцлаві, в підземному резервуарі для збору води, побудованому в XIX столітті і має площу 4 тис. кв. метрів. Це одне з небагатьох місць такого роду в Європі.

У Гідроолісі обладнані вісім зон, кожна з яких присвячена окремій темі. Це морські глибини, різні стани води, історія водних споруд і багато іншого. За словами творців Гидрополіса, його розміщення в резервуарі вельми символічно. Виходить, що резервуар знань знаходиться в резервуарі для води, який майже 100 років був головним джерелом питної води для Вроцлава.

Виставка включає в себе репліку батискафа «Трієст», який в 1960 р здійснив рекордне занурення в Маріанську западину, окремі експозиції присвячені воістину незвичайним жителям океану — серед них глибоководні вудильники: чи не найкращого на перший погляд створення, самки якого мають якусь подобу вудки на голові зі світиться «приманкою» на кінці.

Приділили творці Гидрополіса увагу і «сіракузянке»: легендарному розкішному кораблю-гіганту, побудованому в Стародавній Греції. У ньому було багато з того, що ставить цей пам’ятник античної інженерії в один ряд з сучасними судами класу «люкс»: величезна плавзасіб мало парадні кімнати для бенкетів, бібліотеку, водойма місткістю 80000 л, стайні і храм Венери, підлогу і стіни якого були викладені агатом і іншими дорогоцінним камінням. Була там і лазня з трьома ваннами.

Це лише кілька прикладів експонатів. Усе інше, звичайно, краще побачити в Гідрополіс своїми очима, проте якщо ви не можете прямо зараз рвонути в Польщу, запрошуємо вас на сайт музею, де є прекрасна віртуальна екскурсія, яка познайомить вас з усіма чудесами цього музею .

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.        

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий