Подорожуємо, не витрачаючи ні копійки: Музей мистецтв ім. Ханенків

Редакція Rabinovich TV розповідає про музеї і визначні пам’ятки України і всього світу, які можна відвідати віртуально. Сьогодні ми відвідаємо Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Сучасні технології сьогодні дозволяють відправитися в подорож, буквально, не виходячи з дому . І якщо фінанси або щільний графік життя не дозволяє вам прямо зараз купити квиток і відправитися в дорогу, можна просто включити комп’ютер і прогулятися по музеях і примітних місцях віртуально.

Ми пропонуємо вам огляд таких місць, адреси сайтів, і цікаві історії про те, що ви можете там побачити. Можливо, подорож онлайн надихне вас на реальну поїздку і пошук пригод.

Сьогодні ми вирушимо в центр столиці України, місто Київ, де в чудовому тихому куточку вулиці Терещенківській, знаходиться Національний музей мистецтв Богдана та Варвари Ханенків . Під музей віддано два старовинних двоповерхових особняка. В одному з будинків раніше жив Богдан Ханенко, відомий меценат України початку двадцятого століття. Це була видатна людина. Зі своєю коханою дружиною Варварою вони прожили понад сорок років в мирі та злагоді.

За час спільного життя вони зібрали рідкісні предмети старовини і мистецтва, дуже велика кількість різних старовинних книг, які заповідали разом зі своїм будинком рідному місту. Однак тільки в 1999 році справедливість восторжествувала, і музей отримав ім’я своїх засновників. Сьогодні в музеї налічується понад 25 тисяч експонатів різних творів, в тому числі велика кількість класичного зарубіжного мистецтва.

Сам старовинний особняк Ханенків виконаний в стилі венеціанського палаццо, вестибюль оформлений в бароковому стилі, далі йде парадні сходи з критою галереєю. У галереї знаходяться старовинні античні скульптури. Перший поверх, в данину пам’яті, має кабінет меморіальних речей, документів, фотографій, творів мистецтв і фоліантів подружжя Ханенків. Другий поверх музею оформлений розкішним інтер’єром дев’ятнадцятого століття. Тут розташовані експозиції західноєвропейського мистецтва за хронологією і регіональності. Стиль історизму притаманний Великому залі, Червоної вітальні, Золотому кабінету.

В експозиціях представлені Італійські роботи 14-18 століть, Іспанські і Голландські — 15-17 століть, живопис з Франції з 17 по 19 століття. До шедеврів належать твори Белліні, Гварді, Веласкеса, Пальмеццано, Рубенса, Пітера Брейгеля Молодшого, Тенірса, Буше і інших відомих європейських майстрів.

В експозиціях зустрічаються твори Ренесансу майстрів середньовіччя: Донателло, Лоренцо Гіберті, Луки справи Роббіа. Моделі Челліні і Болоньї виконані в бароковому стилі, з бронзи і мармуру зроблені скульптури майстрів Канова і Кордье. Крім цього в окремому залі представлені художні скарби України: стародавні християнські ікони з воскових фарб, датовані бути 1850 роком, які були знайдені в Синайському монастирі.

Нещодавно музей запустив 3D-тури по своїм залах і тепер «зайти» туди можна через планшет, ПК або мобільний телефон, які підтримують додаток Google Maps. Програмне забезпечення підтримується такими операційними системами, як IOS і Android.

Приємної подорожі!

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.      

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий