Пожинаємо плоди: скільки втратили підприємці на карантині

Стало відомо, скільки підприємців зареєструвалися на отримання допомоги.

Вже близько 7 тис. роботодавців подали документи для отримання допомоги з часткового безробіття. Про це повідомляє Міністерство економіки.

З 4 травня, тобто з початку анонсування програми з часткового безробіття, кількість поданих пакетів документів на отримання фінансової допомоги вже склала 6873. Опрацювання проходить у щоденному режимі і станом на сьогодні вже прийнято 1715 позитивних рішень, що дозволить забезпечити виплати для 25 777 працівників. У стадії розгляду 3339 пакетів документів і прийом заявок активно продовжується.

«Лише за перший тиждень анонсування програми по частковому безробіттю за отриманням такої допомоги звернулися майже 7 тисяч роботодавців. З кожним днем ця цифра збільшується приблизно на тисячу нових заяв. Програма направлена на те, щоб допомогти малому і середньому бізнесу у покритті витрат на зарплату робітникам, яким було скорочено робочий час, тим самим зберігаючи робочі місця. Загалом, на цю програму спрямовано 4,7 мільярда гривень. Якщо ми розумітимемо, що потрібно більше коштів, будемо додавати через перерозподіл коштів», — прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Водночас, як підрахували в Українській раді торговельних центрів (УРТЦ), торговельно-розважальні центри України за два місяці карантину втратили майже 7 млрд грн орендних надходжень, а їхні орендарі – понад 50 млрд грн товарообігу. 

«За нашими оцінками, українські ТРЦ за два місяці карантину втратили майже 7 млрд грн орендних надходжень. Орендарі українських ТРЦ втратили за два місяці понад 50 млрд грн товарообігу. Постраждали також усі обслуговувальні компанії. Ті орендарі, які працювали під час карантину (продуктові магазини, засоби зв’язку), втратили в обігу від 15% (супермаркети) до 50% і більше (засоби зв’язку, зоотовари, побутова хімія тощо)», — повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» голова УРТЦ, операційний директор «Будхаус Груп» Максим Гаврюшин.

Він зазначає, що масового відтоку орендарів поки що не спостерігають, є поодинокі випадки закриття магазинів.

«У період, коли ТЦ закритий і оренду не нараховують, нелогічно розривати договір оренди і кидати магазин, в який вкладено великі гроші, тому що практично жодних витрат бізнес не робить. Після початку роботи, коли багато хто зіткнеться з необхідністю платити в повному обсязі оренду й зарплату, багато торговельних підприємств можуть закритися», — припускає Гаврюшин.

Він прогнозує, що для слабких ТЦ це буде непростий рік у плані вакантності й рівня орендних ставок. Частка вільних площ у таких ТЦ може зрости до 10-20%, тоді як успішні ТЦ залишатимуться заповненими.

«Я думаю, весь рік ми повільно відновлюватимемося і вийдемо на докризові показники навесні наступного року», — зазначає Гаврюшин.

Як відомо, раніше в уряді анонсували, що в Україні запрацювала програма підтримки малого й середнього бізнесу . Підприємці можуть отримати гроші на дітей віком до 10 років.

Як повідомляв  Rabinovich TV , дефолт Україні, принаймні найближчим часом, не загрожує. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль оптимістично розповів про завершальний етап угоди з МВФ щодо кредиту на $5,5 млрд . Основними вимогами МВФ залишаються закон про банківську діяльність та земельна реформа. Якщо з реформою парламент усе ж таки впорався, то «банківський закон» доволі успішно продовжують блокувати.