Politico: бути українцем в Польщі стає небезпечно

Поляки все агресивніше налаштовані щодо приїжджих українців. Заробітчани більше не почуваються в безпеці

Те, що українці вже давно масово покидають країну в пошуках кращого життя, ні для кого не секрет. Вони сподіваються на більшу зарплату, гідні умови життя, везуть із собою свої сім’ї. Однак ніхто не може гарантувати їм безпеку за кордоном. Випадків, коли українські заробітчани стають жертвами насильства за етнічною ознакою, все більше, пише Politico.

На свою голову

Українець Роман працював у Варшаві водієм таксі Uber. Його підвело зламане радіо в машині: п’яним пасажирам хотілося музики, вони зажадали від водія, щоб той на своєму телефоні включив їм диско-поло.

Відмова українця розлютила поляків: його звинуватили в неповазі до місцевої культури, побили і пошкодили машину. «Ми не в Україні, де радіють шматку хліба, ми в Польщі», — заявили наостанок кривдники Романа. Таких українців, як він, в Польщі багато,  – іноземним заробітчанам поляки не раді.

Все більше і більше

Українці змушені часто стикатися з упередженнями на свою адресу в польській столиці. Після 2014 року вони масово роз’їжджаються по світу в пошуках роботи, бо на батьківщині стає все складніше заробити на гідне життя. Польська економіка зараз на підйомі, країна стала для українців «воротами» в країни ЄС.

Пересічному українцеві в Польщі зараз – від 20 до 39 років, на постійній основі тут осіли 200 тис. громадян України, на заробітках – майже два мільйони.

Звідки будете?

Українські працівники швидко інтегрувалися в польську економіку, стали її важливою складовою частиною. Але влитися в місцеве суспільство виявилося складніше: українців видають їх іноземні імена, акцент, погане знання польської мови. Одна з найпопулярніших професій для новоприбулих – таксист, разом із тим і одна із найризикованіших: місцеві жителі не завжди доброзичливо налаштовані до чужинців.

За словами постраждалого Романа, його дуже часто запитували, звідки він приїхав, а почувши, що він – українець, починали ображати. Це щоразу нагадувало йому, наскільки нестабільне його положення в чужій країні.

Одному з українців-водіїв Uber довелося навіть чути від поляка, що це «добре, що вас відстрілюють на Донбасі».

Крен праворуч

На думку глави фонду підтримки українців у Польщі «Наш вибір» Мирослави Керик, в підйомі антиукраїнської риторики частково винна місцева правляча партія «Право і справедливість».

Вся передвиборча програма політсили в 2015 році була побудована на політиці неприйняття іммігрантів і біженців. Відштовхуючись від ворожості до мусульман, партія сформувала таке ж ставлення до українців.

Більшість поляків навіть не усвідомлюють, наскільки сильною стала їхня ксенофобія, і як вона ускладнює життя прибулих. Польща втомилася від українців, тому такі випадки, як той, що стався з Романом, в майбутньому будуть відбуватися дедалі частіше.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий