Politico: Волкер міг лобіювати відправку «Джавелінів» в Україну

У той час, коли Волкер підштовхував Трампа до озброєння України, він працював у великій лобістській фірмі BGR Group і аналітичному центрі McCain Institute, які мали зв’язки з виробником Javelin.

Курт Волкер, спеціальний представник Держдепу з питань України, цілком міг спеціально лобіювати відправку «Джавелінів» в Україну. Таке припущення висунули у компанії Raytheon Company, «найуніверсальнішого та найбільш смертоносного протитанкового керованого озброєння і системи спостереження за зброєю».

У той час, коли Волкер підштовхував Трампа до озброєння України, він працював у великій лобістській фірмі BGR Group і аналітичному центрі McCain Institute, які мали фінансові зв’язки з Raytheon Co., виробником системи Javelin. І таким чином заробив мільйони завдяки рішенню Трампа.

Про це пише видання Politico.

Відставка Волкера

Волкер, професійний дипломат і колишній посол США в НАТО, подав у відставку в п’ятницю, наступного дня після того, як про нього згадали у скарзі інформатора, в якій він стверджував, що Трамп неправомірно тиснув на українського президента Володимира Зеленського, щоби розслідувати ділові відносини сина колишнього віцепрезидента Джо Байдена.

Волкера не звинувачують у порушенні будь-яких правил конфлікту інтересів. Але його відставка, швидше за все, послужить стимулом для подальших розслідувань, особливо його відносин з особистим адвокатом Трампа Руді Джуліані, який чинив тиск на українських чиновників від імені Трампа. Конгрес тепер майже напевно розгляне поведінку Волкера в якості спеціального представника. Цей пост він займав з липня 2017 року, але в момент його звільнення Україна і Росія аж ніяк не стали ближчими до миру.

Прихильники Волкера вказують на його видатну репутацію професійного дипломата і чиновника з національної безпеки у Вашингтоні та кажуть, що його дії, ймовірно, були вмотивованими.

Зі скарги інформатора дізнаємося, що Волкер разом із послом США Гордоном Сондлендом відвідав Київ 26 липня, відразу після телефонної розмови Зеленського та Трампа. Волкер і Сондленд зустрілися із Зеленським та іншими офіційними особами, щоб роз’яснити їм позицію Джуліані з питання Байдена.

Волкер і «Джавелін»

Волкер почав виступати за відправку смертоносної зброї в Україну майже відразу після того, як він був призначений спеціальним представником на переговорах в Україні.

Оборонна зброя, яка дозволила б Україні захистити себе і, наприклад, знищити танки, насправді допоможе стримати російську агресію проти України, — сказав Волкер в інтерв’ю BBC 25 липня 2017 року, всього через три тижні після вступу на посаду.

Протягом декількох днів після цього інтерв’ю Пентагон і Державний департамент презентували план, який рекомендує Трампу відправити зброю в Україну. Конгрес санкціонував озброєння українських військових за допомогою законодавства, прийнятого в 2014 році, але тоді президент Барак Обама відмовився посилати смертоносну зброю, вважаючи, що озброєння українських військових тільки розпалить конфлікт і призведе до більшої кількості жертв, оскільки США не можуть забезпечити достатню кількість зброї, щоби дати відсіч військовій перевазі Росії.

Позиція Волкера на користь надання зброї відповідала його давнім яструбиним поглядам на Росію, тому немає ніяких припущень про те, що будь-які фінансові домовленості змінили його погляди. На прес-конференції в травні Волкер рішуче підтримав рішення адміністрації Трампа про постачання смертоносної зброї і сказав, що очікує продовження підтримки.

«Україна, як і будь-яка інша країна у світі, має право на самооборону», — сказав Волкер у відповідь на питання про те, чи буде продовжуватися поставка зброї. «З якоїсь причини тут, у попередньої адміністрації, було прийнято рішення не допомагати Україні в її оборонних здатностях, по принаймні у смертельних оборонних здатностях. Це те, що зараз скасовано, і Сполучені Штати готові працювати з Україною так само, як ми робимо з країнами всього світу в питанні задоволення їхніх законних оборонних потреб».

Але якщо мало сумнівів у тому, що Волкер довгий час був яструбом щодо політики Росії, все ще залишаються питання про те, чи могли його приватні ділові партнери отримати вигоду з його ролі спеціального представника, так само як Джуліані, мабуть, отримував доступ до українських чиновників через контакти Волкера.

Чим би не займалися Волкер, Сондленд і Джуліані в останні місяці, у Києві є тверезе розуміння того, що мало їхніх  зусиль було зосереджено на тому, щоб допомогти Україні будь-яким істотним способом покласти край її конфлікту з Росією.

Трамп про виділення зброї

Трамп хвалився своїм рішенням постачати зброю Україні, але також дав зрозуміти, що він мало зацікавлений у тривалому конфлікті й очікує, що Київ вирішить свої проблеми з Москвою. Він сказав Зеленському, що той повинен вимагати більшої допомоги від країн ЄС.

«Ну, ми працюємо з Україною. І ми хочемо, щоб інші країни працювали з Україною», — сказав Трамп. «Коли я говорю «працювали», я маю на увазі гроші. Вони повинні вкладати більше грошей. Ми вкладаємо багато грошей. Я дав вам протитанкові бомбардувальники, і чесно кажучи, президент Обама посилав вам подушки і простирадла. А я дав вам протитанкові бомбардувальники. І багато хто не хотів цього робити, але я зробив це».

В середині вересня Міноборони України повідомило, що планує закуповувати протитанкові комплекси «Джавелін» до кінця цього року.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий