Порушуємо? Всі подробиці незаконних дій на виборах у Раду

Поліція відкрила вже 33 справи за фактом порушень під час голосування на виборах Верховної Ради, і це тільки за станом на 17:00

Поліція відкрила 33 кримінальні провадження за фактом порушень при голосуванні на виборах Верховної Ради станом на 17:00 неділі. Про це повідомив на брифінгу радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко.

Він зазначив, що поліція отримала 1 614 повідомлень про злочини. Відкрито 33 кримінальні провадження. Складено 41 адміністративний протокол на порушників.

Лідером за кількістю зафіксованих порушень є Донецька та Дніпропетровська області. Найбільше фіксуються факти незаконної агітації та перешкоджання голосуванню.

А тепер подробиці:

17:50 Масове розповсюдження листівок із символікою, схожою зі стилістикою партії «Слуга народу», КВУ виявив в Одеській області. Матеріали з ознаками агітаційних роздавали в Ізмаїлі.

17:20 Спостерігачі «Опори» повідомляють про фальсифікації в Мирнограді Донецької області. На одній з дільниць виборчого округу №50 було зафіксовано вкидання в урну пачки бюлетенів. Спостерігачі звернулися в правоохоронні органи.

17:00 Поліцією складений 41 адміністративний протокол і відкрито 33 кримінальні справи. Виявлені факти порушень пов’язані з незаконною агітацією, перешкоджанням здійсненню виборчого права, пошкодженням бюлетенів, підкупом виборців.

16:50 В Харкові поліція перевіряє інформацію про мінування 14 ділянок на території Київського району. Анонімне повідомлення надійшло на лінію 102 о 14:55. На місці працюють слідчо-оперативні групи. Евакуація людей не проводилась.

16:30 Спостерігачі «Опори» зафіксували підвезення виборців на Київщині в с.Тарасівка. Так, на виборчу дільницю привезли близько 15 людей пенсійного віку. За словами місцевих жителів, організатором транспорту стала сільрада.

16:15 В Україні зафіксовано 1225 заяв про порушення на парламентських виборах. Такі дані станом на 15:00 повідомили в прес-службі Нацполіціі. Найбільша кількість випадків спостерігається в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій областях.

15:46 В Івано-Франківській області жінка намагалася винести бюлетені з дільниці. Після того, як працівники комісії завадили їй це зробити, вона порвала бюлетені і кинула їх в урну для голосування. Як повідомляється на сайті «Опори», поліція доставила виборницю в медустанову для огляду, тому що від неї було чути запах алкоголю.

15:20 Громадянська мережа «Опора» оприлюднила статистику типових порушень виборчого процесу на 12.00. На 6% виборчих дільниць фіксувалися випадки видачі бюлетенів без пред’явлення паспорта. Демонстрували заповнені бюлетені на 1,5% дільниць, робили фото на 0,3%.

15:07 Про порушення виборчого права громадян в Лук’янівському СІЗО повідомила омбудсмен Людмила Денисова. В одній з трьох спецділянок установи не вистачало бюлетенів. На іншій члени комісії видавали виборцям бюлетені для голосування в мажоритарному окрузі, виборча адреса яких знаходиться за межами даного округу.

14:30 На ОВО №94 Київської області поліція відкрила кримінальну справу в зв’язку з перешкоджанням здійсненню виборчого права. Члени окружної виборчої комсссіі, не повідомивши представника однієї з партій, замінили членів комісії на одній із дільниць. Раніше партія «Самопоміч» звернулася до ЦВК зі скаргою про плановану підготовку фальсифікацій в 94-му окрузі..

14:20 Голосування без паспортів було зафіксовано і у Вінницькій області. В одному з сіл бюлетені видають «по знайомству». Спостерігачам це пояснили тим, що «якщо в селі менше 500 осіб, то видавати бюлетені можна без паспорта». 

13:30 В Житомирській області виборці голосують без пред’явлення паспортів. Спостерігачі «Опори» зафіксували найбільшу кількість подібних випадків на ділянках в Новоград-Волинському. Після зауваження спостерігачів члени комісій почали відправляти виборців додому за документами.

13:00 У зв’язку з порушеннями на виборах, поліцією відкрито 10 кримінальних проваджень. Також зафіксовано 838 випадків порушень виборчого процесу. Лідирують за кількістю порушень: Донецька область (128), Дніпропетровська (108), Запорізька (64), Київ (59). Велика їх частина стосується незаконної агітації (214 випадків), підкуп (20), конфліктні ситуації (18).

12:45 В Одеській області спостерігачі «Опори» зафіксували випадок неособистого голосування. Жінка, нібито допомагаючи своєму чоловікові з вадами зору, проголосувала за нього прямо на підвіконні приміщення дільниці. Через 10 хвилин вона прийшла вже з іншим виборцем і поставила за нього позначку в бюлетені не відходячи від столу комісії.

Також в «Опорі» повідомили, що в Хмельницькій області жінка проголосувала без пред’явлення паспорта, а в Рівненській області виборець отримав бюлетень за водійськими правами.

12:25 Під час брифінгу радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк заявив про те, що в поліцію надійшло повідомлення про мінування всіх 14 виборчих дільниць в Торецьку. Евакуація на ДВК не проводилась. Нацполіція здійснює заходи щодо перевірки інформації.

12:00 На сторінці МВС України в Facebook повідомляється, що станом на 11:00 складено 382 протоколи про порушення виборчого процесу. Всі виборчі дільниці в Україні відкрилися.

11:30 В Миколаївській області правоохоронці затримали озброєних людей біля виборчої дільниці. У одного з них вилучили пістолет. Частина затриманих стверджували, що прийшли голосувати на вибори. Інша частина хлопців заявила, що вони прибули охороняти штаб одного з кандидатів, розташований поруч з ДВК.

11:10 За даними МВС України, з початку голосування до 10:00 21 липня було зареєстровано 218 порушень виборчого процесу. До органів поліції надійшло 67 заяв про незаконну агітацію, 15 — про перешкоджання здійснення виборчого права, 7 — про конфліктні ситуації, 4 — пошкодження майна, 2 — про підкуп ізбіретелей. Як повідомляється на сторінці МВС України в Facebook, на 10:00 дві ділянки в Чернігівській області залишалися закритими.

10:25 Про порушення на виборах повідомляє Комітет виборців України. Найпоширенішим є незаконна агітація. Найбільшу кількість незаконних матеріалів у день голосування поширюють партії «Слуга народу», «Опозиційна платформа за Життя», «Опозиційний блок».

9:50 На Київщині спостерігачі ОПОРА зафіксували недостатню кількість урн для бюлетенів і незаконну агітацію. Так, в Білій Церкві (ОВО №90) біля входу на дільницю, були розвішані листівки за кандидата-мажоритарника Д. Киришун.

9:07  За даними громадської організації ОПОРА, на кількох дільницях бюлетені зберігалися не в будівлі комісії, як передбачено законодавством. Так, в 67 окрузі Житомирської області (с. Городище) бюлетені привезли з сусіднього села, а в 168 окрузі на Херсонщині (с.Красне) сейф з бюлетенями зберігався в сільраді, і тільки вранці його перенесли на дільницю для голосування.

8:50 На Дніпропетровщині виборча комісія розпочала роботу раніше встановленого часу. У 37-му окрузі засідання комісії почалося о 06:50, а в 29-окрузі члени комісії не прийняли присягу перед засіданням.

07:15 Як повідомили в Нацполіціі, за вчорашній день тиші перед виборами правоохоронці отримали 570 повідомлень про порушення. За ним відкрили 11 кримінальних проваджень. Найбільша кількість повідомлень було зафіксовано в Київській, Одеській, Дніпропетровській і Запорізькій областях.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий