Посли країн Заходу наполягають на перегляді судової реформи України

Прийнятий в турборежимі законопроект про реформу судової системи викликав дуже негативну реакцію у наших західних партнерів

Посли Канади, Великобританії, Німеччини та Євросоюзу звернулися до спікера парламенту Дмитра Разумкова, прем’єра Олексія Гончарука та голови Офісу президента Андрія Богдана з проханням переглянути окремі положення законопроекту про реформу судової системи.  

Підписанти висловили бажання зустрітися з адресатами заяви, щоб пояснити загрози окремих положень ухваленого Радою законопроекту цілям запропонованої урядом реформи, повідомляє «Судебно-юридическая газета» з посиланням на заяву послів від 15 жовтня.

Крім того, автори документу порадили співпрацювати з Венеціанською комісією з метою приведення закону «у повну відповідність нашим спільним цінностям».

У додатку до заяви викладені зауваження до законопроекту від ЄС, USAID та експертів з Канади.

Щодо скорочення складу суддів:

«Скороченню суддів Верховного Суду має передувати перегляд норм юрисдикції суду й укомплектування належним штатом судів нижчих інстанцій для забезпечення доступу до правосуддя та стабільності судової системи».

Щодо підпорядкування Вищої кваліфікаційної комісії суддів Вищій раді правосуддя:

«Надання ВРП повноважень затверджувати правила та методологію судового відбору перешкоджає ВККС ефективно виконувати свої функції. Таке підпорядкування має відбутися лише після реформування ВРП».

Щодо повноважень комісій:

«Вимоги щодо створення конкурсної комісії з відбору членів ВККС та Комісії з питань доброчесності та етики при ВРП, включно з умовами участі та залучення міжнародних експертів, потребують перегляду, аби забезпечити їхню ефективність».

Як повідомляв RabinovichTV , 6 жовтня за закон №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» проголосували 236 депутатів – 219 від «Слуги народу» і 17 позафракційних. У рішенні йдеться про зміни до законів «Про судоустрій і статус суддів», «Про очищення влади» та «Про Вищу раду правосуддя».

Документ скорочує склад Верховного суду з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики.

Нагадаємо, що 11 вересня у посольствах ЄС і Канади в Україні розкритикували низку положень законопроекту. Посли написали листа на ім’я голів комітетів Ради з питань правової політики Ірини Венедіктової та з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського.

Дипломати, зокрема, вказали на безпідставність скорочення кількості суддів Верховного Суду й застосування люстрації до членів ВККС.

Крім того, голова Верховного суду Валентина Данішевська скаржилася, що не може поспілкуватися з президентом Володимиром Зеленським про його політику стосовно Верховного суду.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.     

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий