Поспішиш — людей насмішиш: чому «турборежим» Ради – це погано

Депутати вже розглянули понад 100 законопроектів, багато з яких встигли схвалити. Чим небезпечне швидке прийняття законів?

Володимир Зеленський під час передвиборної кампанії обіцяв українцям швидкі реформи. Обіцянки свої він виконує — закони приймаються швидше, ніж багато хто розраховував. Правда, якість законопроектів залишає бажати кращого. До чого може привести «турборежим» нової влади?

Швидка робота

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що Верховна Рада за два тижні роботи встигла розглянути більше 110 законопроектів і прийняти майже 50 законодавчих ініціатив. Разумков похвалив нардепів за «якісну» роботу.

За цей час парламент дійсно встиг прийняти безліч обіцяних законів, але більшість з них приймалися з порушенням регламенту. Наприклад, закон «Про імпічмент» був прийнятий за дві години, хоча повинен був розглядатися протягом тижня. Такий режим роботи депутати мають намір продовжити далі. При цьому більшість депутатів «Слуги народу» чесно зізнаються, що не встигають читати законопроекти, які приймають.

Колеги проти

Юрист, народний депутат від партії «Голос» Андрій Осадчук заявив, що число критично неякісних законопроектів, які приймає монобільшість, доходить до 60%. За його словами, деякі речі не можна прискорювати. Він порівняв швидке прийняття законопроектів з вагітністю, яку не можна «прискорити», а також з неякісним ремонтом. Осадчук вважає, що «штампування» законів призведе до поганих наслідків, і українцям доведеться розгрібати все це вже в наступному році. Нардеп сподівається, що найближчим часом «Слуга народу» трохи пригальмує з прийняттям рішень.

Ще один депутат Ярослав Юрчишин зазначив, що корисні та хороші законопроекти через «турборежим» приймаються поспішно, в результаті чого відсутня якісна підготовка і дискусія.

Що думають експерти?

Політолог Олексій Якубін вважає, що «турборежим» в результаті зіграє проти «Слуги народу» і проти української держави. Він зазначив, що в день на розгляд виноситься близько 15 законопроектів, при цьому більшість депутатів не знають їх змісту. Більш того, законопроекти не встигають обробити в профільних комітетах, оскільки комітети збираються в день засідання Верховної Ради.

Міжнародний експерт Юрій Олійник, в свою чергу, зазначив, що депутати повинні не тільки натискати кнопку, але також писати законопроекти, вносити правки, шукати «підводні камені» і працювати над законами. Він не розуміє, навіщо Україні Верховна Рада, якщо Офіс президента штампує законопроекти, а депутати бездумно за них голосують.

Політолог Володимир Цибулько назвав активність депутатів «спамом», який може привести до серйозних наслідків. За його словами, «турборежим», мета якого сконцентрувати владу в одних руках, закінчиться тим, що в Конституційний суд буде подано безліч позовів від опозиції. Цибулько вважає, що незалежні аналітичні центри незабаром вивчать прийняті законопроекти і розберуться з «мінами», закладеними в них. І тоді частина законодавчих ініціатив просто зависне в повітрі.

Політолог Віктор Небоженко теж розкритикував роботу Верховної Ради. За його словами, якщо недосвідчений водій вибирає «турборежим», аварії не уникнути. Експерт зазначає, що Зеленський несе особисту відповідальність за ці поспішні рішення, але з депутатів не варто знімати відповідальність. Адже вони голосують, натискають на кнопку.

Складається враження, що президент вирішив стати продюсером нового серіалу, для якого потрібно швидко випускати серії, — зазначає Небоженко.

До речі, минулого тижня глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що депутати вирішили трохи пригальмувати «турборежим». Будемо сподіватися, що народні обранці прийдуть до тями і перестануть приймати законопроекти, які ведуть Україну до хаосу.

Читайте нас в Facebook   і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.      

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий