Повна перемога! Україна виграла ще один суд над «Газпромом»

«Нафтогаз» виграв апеляцію за скаргою «Газпрому» на рішення Стокгольмського арбітражу

Україна виграла апеляцію по першій скарзі російського «Газпрому» на рішення Стокгольмського арбітражу. Про це заявив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко

«Повна перемога! Україна знову перемагає! Ми виграли апеляцію по першій скарзі Газпрому на рішення Стокгольмського арбітражу! Подробиці трохи пізніше», — написав Вітренко в Facebook.

Вітренко також додав, що «Газпром» компенсує «Нафтогазу» понад 1 млн євро за апеляційний процес.

На сайті Апеляційного суду округу Свеа в Швеції повідомляється, що суд відхилив одну зі скарг «Газпрому», рішення по двом іншим скаргам будуть прийняті в 2020 році.

Винесена ухвала стосується спеціального арбітражного рішення, яке було винесено в ході процесу в Стокгольмі в зв’язку з договором про постачання газу між «Газпромом» і «Нафтогазом».

Крім того, «Газпром» оскаржив і два інших рішення Стокгольмського арбітражу — загальне про постачання газу і загальне по транзиту.

У грудні 2017 року і лютому 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс рішення за позовами між «Нафтогазом» і «Газпромом» на постачання і транзит газу.

Нагадаємо, «Нафтогаз» і «Газпром» почали судитися в 2014 році. Російський монополіст вимагав від української компанії $ 56 млрд за відмову від принципу «бери або плати», згідно з яким «Нафтогаз» зобов’язаний викуповувати фіксовані обсяги газу. Вимоги української сторони вкладалися в $ 44 млрд.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов «Нафтогазу» до «Газпрому» на недостатній обсяг транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі 4,63 мільярда доларів. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі, «Газпром» повинен виплатити 2,56 мільярда доларів на користь «Нафтогазу».

Українська компанія також домоглася зменшення обов’язкових річних обсягів закупівель газу з 52 млрд кубометрів до 5 млрд кубометрів.

Читайте нас в  Facebook   і  Тwitter , також підписуйтесь на канал в  Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.     

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий