Прем’єр розповів, чому залишився без роботи Нефьодов та Верланов

«Виправдань бути не може»: Шмигаль розповів, за що звільнили керівників митниці і податкової.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що ситуація у митній та податковій службах вимагає комплексного підходу, а не просто звільнення топ-чиновників. За словами глави уряду, просто зміна керівників податкової та митної служб не вирішить проблем – треба міняти команди. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Наразі ситуація вимагає комплексного підходу, а не просто звільнення топчиновників. Сама по собі заміна керівництва мало що змінює. Потрібно більш рішуче впроваджувати інституційні зміни. Зараз Кабінет міністрів перебуває в процесі підбору ефективних команд, які зможуть реалізовувати цю роботу в надскладний час», — заявив Шмигаль.

Він нагадав про те, що у п’ятницю, 24 квітня, Кабінет Міністрів ухвалив рішення про звільнення керівників цих двох служб.

«Уряд вжив такі заходи, адже робота митниці та податкової — це, перш за все, питання економічної безпеки країни. Тут не може бути ніяких виправдань. Бюджет-2019 показав один із найгірших показників по надходженнях за останні роки. Ми бачимо, що ситуація в 2020 році не покращилася, і не тільки через коронакризу», — підкреслив прем’єр-міністр.

Шмигаль запевнив у тому, що уряд також підтримує створення парламентом Тимчасової слідчої комісії щодо перевірки інформації про можливі зловживання у податковій та на митниці за останні роки. «Це і є реальний «аудит держави», який ми готові проводити разом із народними депутатами. Водночас я закликаю правоохоронні органи прозоро провести розслідування інформації щодо можливих махінацій у митній та податковій сферах. І поставити крапку в цьому питанні», — зазначив він.

У свою чергу колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заступився за Нефьодова і Верланова та заявив про зачистку антикорупціонерів з уряду.

До слова, як повідомляв  RabinovichTV , 24 квітня Рада створила слідчу комісію для перевірки заяв Уманського про податкові схеми. Самі звільнені чиновники, натомість, бачать у рішенні уряду «політичні» мотиви і «зупинку реформ».