Президент вніс зміни до положення про військову службу в СБУ

Зеленський врегулював деякі питання служби в СБУ: що варто знати.

Президент Володимир Зеленський вніс зміни до Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України. Про це йдеться у відповідному указ №165/2020 на сайті Офісу Президента.

Відтак, документом передбачається, що громадяни України приймаються на військову службу за контрактом до СБУ відповідно до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу».

Цим же законом визначається і граничний вік перебування на військовій службі у спецслужбі. 

Відповідно до внесених змін, граничний вік перебування на службі в СБУ визначається відповідно до закону «Про військовий обов’язок і військову службу», — до 45 років для рядових, сержантів і старшин; до 45 років для молодшого офіцерського складу; до 50 років для старшого офіцерського складу; до 55 років для полковників і до 60 років — для вищого офіцерського складу.

«З військовослужбовцями, які закінчили вищі військові навчальні заклади або військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти за програмою підготовки для проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу та оволоділи спеціальностями льотного складу авіації і приймаються на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу, – 10 років, а з тими, хто оволодів іншими спеціальностями і приймається на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу, – 5 років», – зазначається в документі.

Разом із тим, відповідно до внесених змін, із списків особового складу СБУ військовослужбовець не виключається та контракт не припиняється (не розривається) у разі перебування на лікуванні; захоплення в полон або заручником, а також інтернування у нейтральну державу; безвісної відсутності – до визнання його в установленому порядку безвісно відсутнім або оголошення померлим; настання інших випадків, визначених законодавством. 

Загиблий (померлий) військовослужбовець виключається із списків особового складу Служби безпеки з наступного після загибелі (смерті) дня, військовослужбовець, визнаний у встановленому законом порядку безвісно відсутнім або оголошений померлим, – з дня набрання законної сили рішенням суду.