Примусові аборти та медичні експерименти: усі жахіття таборів

Жахіття, як в китайських «таємних» таборах «перевиховують» утримуваних.

Мусульманки казахського походження, які зуміли емігрувати з Китаю, продовжують ділитися страшними подробицями свого перебування в місцях позбавлення волі в Синьцзян-Уйгурському автономному районі.

Так, у с сюжеті Девіда Ставру з «Haaretz» Сайрагуль Сауітбай, мусульманка казахського походження, описує своє утримання в Сіньцзяні, сумнозвісному китайському таборі «перевиховання». Сауітбай каже, що була свідком нелюдських злочинів. Зараз жінка отримала притулок в Швеції, інформує enovosty.com.

До затримання Сауітбай, її чоловік і двоє дітей змогли втекти з дому через кордон з Казахстаном. Але Сауітбай не змогла приєднатися до них, і в 2017 році вона була відправлена ​​в табір «перевиховання».

«Карають в’язнів за все»

Казахи є лише одним з тюркських мусульманських етнічних меншин, що утримуються в трудових таборах в Сіньцзяні, Китай. Останнім часом тяжке становище етнічних уйгурів в цій частині Китаю привернуло увагу міжнародної спільноти. Незалежна група «Китайський суд» у вересні представила в ООН свої висновки про те, що Китай витягує і продає органи представників релігійних і етнічних меншин. У так званих китайських «таборах перевиховання» зараз знаходяться понад півтора мільйона уйгурів та інших представників мусульманських меншин.

Сауітбай описала жахливі умови під час її утримання під вартою, в тому числі неадекватне медичне обслуговування і відсутність гігієни. Ув’язненихмусульман примушували їсти свинину, їжу, яка вважається забороненою в ісламі.

За оцінками Сауітбай, в таборі перебувало близько 2500 ув’язнених, у віці від 13 до 84 років, із різних з різних прошарків суспільства.

«В’язнів карали за все», — каже Сауітбай. «Будь-який, хто не виконував їх правила, був покараний. Тих, хто не вивчив китайську мову або хто не співав пісні, також карали».

Застосовували медичні експерименти, примусова контрацепція і багато іншого

Сауітбай розповідає, що була свідком групового зґвалтування в таборі. Також, над ув’язненими проводилися медичні експерименти; їх примушували приймати таблетки і робили уколи, але не говорили правду про те, для чого саме проводилися ці медичні процедури.

Про примусові аборти і контрацептиви також повідомлялося в газеті «Вашингтон пост» і «Haaretz». Рукіе Перхат, 31-річна уйгурская студентка, вивчає іслам, є однією з декількох жінок, які повідомили, що були змушені зробити аборт під час перебування в таборах. Перхат сказала The Post, що її неодноразово ґвалтували китайські охоронці; вона двічі була вагітною, і обидві вагітності примусово перервали.

У свою чергу Китайський уряд заявив, що повідомлення про звірства не відповідають дійсності, і що тюремні табори є освітніми та професійними центрами, які допомагають державі в боротьбі з тероризмом.

Як відомо, в 2019 році китайські офіційні особи заявили, що більшість ув’язнених в Сіньцзяні були звільнені.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий