Рабінович: Стратегії немає, але продовжуються порошенківські марення

Народний депутат України Вадим Рабінович прокоментував прес-конференцію президента України Володимира Зеленського.

У середу, 20 травня, президент Володимир Зеленський провів прес-конференцію за підсумками року свого перебування на високій посаді.

Народний депутат України, співголова політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» Вадим Рабінович зізнався, що у нього не було можливості в деталях послухати прес-конференцію Зеленського, але він заступився за Володимира Олександровича.

«Мені ще потрібно «переварити» сказане Володимиром Олександровичем. Але я хотів би заступиться за Зеленського, тому що його всі відразу почали атакувати, хоча нічого поганого він не зробив. Більш того, він сказав сьогодні важливу річ: «Я — не Порошенко…»», — заявив політик в ефірі програми «Прайм» на телеканалі «112 Україна».

Вадим Рабинович розповів, що до нього звернулися російські журналісти з проханням пояснити, чим відрізняється система влади Зелінського від системи влади Порошенко.

«Мені, звичайно, хотілося сформулювати патріотично, але нічого іншого, як сказати: «все те ж саме, нічого не змінилося, але тільки без чаду… «на думку не спало. Так, Зеленський — не Порошенко. І навіть якщо гіпотетично припустити, що українці приречені вибирати кожні чотири роки між Порошенком і Зеленським, то я б теж голосував за Зеленського!» — зізнався народний депутат.

Співголова партії «Опозиційна платформа — За життя» уточнив, що його «претензії до Зеленського можна звести до кількох речей».

«По-перше, голосуючи за Зеленського, ми, звичайно ж, голосували проти Порошенка. Ми бачили, що Зеленський — талановита людина у своїй професії, і нам здавалося, що він буде вдалим і в статусі глави держави. Я вважаю, це нормально — сподіватися, а ось чи зумів він реалізувати себе, тут відповідь однозначна — ні!» — заявив Вадим Рабінович.

Головна ж претензія політика «до умовного Зеленського» полягає в тому, що протягом цього року він зобов’язаний був, перш за все, вчитися.

«Він прийшов з «дрімучого лісу» — «95-го Кварталу», його посадили в крісло президента, і йому треба було зробити всього лише дві речі: жорстко дотримуватися своїх передвиборчих обіцянок і вчитися! Він повинен був зібрати команду професіоналів, які мають різні думки з різних питань, а не тільки тих, хто аплодують йому постійно. Тільки так мудрий правитель може знайти правильну інформацію і скористатися нею», — звернув увагу Вадим Рабінович.

Як приклад політик навів президента Франції Еммануеля Макрона.

«Главою французької держави він був обраний раніше, і теж не мав належного політичного досвіду. Але, подивіться, яким політиком він став зараз! Якщо канцлер Німеччини Ангела Меркель складе себе повноваження, Макрон автоматично стане лідером в Європі, тільки тому, що він навчався кожен день», — звернув увагу Вадим Рабінович.

«Зеленський же, на жаль, не вчився! Він шукав проблеми, призначав ворогів, все і всюди були винні. Але в умовах, коли в парламенті всі закони і призначення стверджує твоя — пропрезидентська — монобольшість, знайти крайніх вже не вийде! Коли в парламенті править коаліційна більшість, що складається з декількох фракцій, тоді можна винними призначити своїх політичних партнерів. Але і Гончарук, і Шмигаль — це ж прем’єр-міністри Зеленського! Глава МЗС — пропрезидентська квота, і коли міністр закордонних справ говорить абсолютно протилежні гаслам президента речі, коли уряд проводить політику прямо протилежну тих заяв, які робив президент під час передвиборчої кампанії, — в такій ситуації Зеленському не уникнути відповідальності!» — вважає співголова партії «Опозиційна платформа — За життя».

Вадим Рабінович зізнався — він чекав що на прес-конференції президент Зеленський скаже: «Гончарук — це помилка…». «Саме Зеленський відповідає за його провали. Саме Зеленський прийшов до сесійної зали парламенту під час його призначення, саме він продавлював і продавлює найбільші кадрові рішення в нашій країні!» — нагадав народний депутат.

«А коли нам говорять, що у нас в країні є проблеми з кадрами, то тут постає запитання: у кого проблеми? У 40-мільйонній країні немає кадрів і тому екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі потрібно призначати головою Виконавчого комітету Національної ради реформ? Якщо ти в своїй країні не можеш знайти хоча б одну людину, яка гідна займатися реформами, може, тобі потрібно шукати іншу країну? » — задався питанням Вадим Рабінович.

«Я хотів би в прямому ефірі провести аналіз роботи президента за минулий рік. Не чіпляючись, не дай бог, до Зеленського, а просто взяти його обіцянки під час передвиборчої кампанії і порівняти з тим, що виконано на сьогоднішній день. Я завжди говорив, що головне завдання політика — дотримуватися обіцянок. Якщо ти виконуєш свої передвиборчі обіцянки, то ти — геніальний політик! А сьогодні я слухав прес-конференцію і не отримав відповідь на найважливіше питання: де мир? Зеленський сказав, що «нам потрібен «Мінськ-2″ для того, щоб мати можливість продовжити санкції проти Росії». Я, наприклад, вважав, що нам потрібен «Мінськ-2» для того, щоб знайти шляхи до миру. Я думав, що ми беремо участь у переговорах для того, щоб принести мир в свій дім! І президент Зеленський, до речі, говорив про це під час своєї передвиборчої кампанії. А, виходить, президент Зеленський діє за логікою Порошенка: не ми самі повинні жити краще, а наш сусід повинен жити гірше! Я, наприклад, хочу, щоб ми тут — в Україні — жили добре… Так, вони (влада — ред.) нам говорили, що у них є «план Б»… Так ось я можу сказати відразу: вводьте в дію цей «план Б», тому що «план А» ви вже «прокакали»! » — резюмував Вадим Рабінович.