Рада дала згоду на арешт Дубневича

Народні депутати підтримали усі три подання генпрокурора – на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Ярослава Дубневича.

У четвер, 31 жовтня, Верховна Рада підтримала усі три подання Генпрокурора та дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України  з групи «За майбутнє» Ярослава  Дубневича. Відповідні постанови народні обранці прийняли на засіданні. Надання згоди на притягнення Дубневича до кримінальної відповідальності (зняття недоторканності) підтримали 332 нардепи, дозвіл на його затримання – 241, арешт – 229.

Зняття недоторканності підтримали більшість фракцій, голосував і сам Ярослав Дубневич. 

У Верховній Раді виступив генпрокурор Руслан Рябошапка, пояснив позицію слідства щодо причетності Ярослава Дубневича до вчинення низки злочинів. Зокрема, повідомив про причетність Дубневича, який був головою парламентського комітету з питань транспорту, до злочинної схеми закупівель запчастин для «Укрзалізниці», внаслідок чого державному підприємству було завдано збитки у 93 млн грн. Загалом, зі слів Генпрокурора, у цій схемі фігурують вісім осіб і справу невдовзі буде передано до суду.

«Є достатньо доказів, щоб притягнути до відповідальності народного депутата Дубневича», — підкреслив Рябошапка.

Ярослав Дубневич у своєму виступі з трибуни назвав обвинувачення НАБУ та Генпрокуратури абсурдними, заявив про відсутність доказів причетності його до згаданих злочинів. «Подання внесено в Раду з єдиною метою – політичний популізм», – заявив він. Дубневич також запевнив, що не має наміру переховуватися від слідства та суду і буде доводити свою невинуватість у законний спосіб.

«Мені інкримінують 191 статтю – це збитки, хоча в документах, які подали НАБУ, експертний висновок свідчить, що немає збитків, а є зменшення активів «Укрзалізниці». А збитками це може бути визнано тільки тоді, коли буде рішення суду. Слідчі НАБУ не мали часу упродовж понад 3,5 року подати до суду і щоб підтвердити, це збитки чи ні. Мене за цей період жодного разу не викликали як свідка, хоча могли викликати, щоб я надав свої свідчення. Я це розцінюю як політичне шоу, дуже цікаво всім представникам влади і НАБУ на чолі із Ситником, щоб показати, як вони борються з корупціонерами», — заявив журналістам нардеп у кулуарах парламенту.

У сесійній залі також було оголошено висновки регламентного комітету Верховної Ради, який напередодні, 30 жовтня, майже одноголосно підтримав зняття недоторканності з народного депутата Ярослава Дубневича. Члени комітету підтримали усі три подання генпрокурора – дали згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Ярослава Дубневича, згоду на його затримання і на обрання йому запобіжного заходу (арешту). За перші два подання генпрокурора проголосували усі 11 членів парламентського комітету, за третє – дев’ять депутатів (Юрій Загородній з ОПЗЖ утримався, а Олег Синютка з «Європейської солідарності» не голосував), передає Zaxid.net.

Крім того, після того, як Рада зняла з нього недоторканність і дозволила арешт, Дубневичу вже вручили підозру . Про це повідомдяє пресслужба Генпрокуратури.

Як розповів сам сам нардеп, підозру йому вручили сьогодні о 11:48. На уточнювальне запитання журналістів, де саме він отримав підозру, депутат відповів, що в сесійній залі її вручати не можуть, тому «вручили не в туалеті, а поза сесійною залою», передає УНІАН. 

Як повідомляв  RabinovichTV , подання генпрокурора Руслана Рябошапки щодо Ярослава Дубневича надійшло до ВРУ ще 17 жовтня . Привід – слідство вважає народного депутата організатором корупційної схеми на «Укрзалізниці».

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий